Distribuce ochranných prostředků - koronavirová pandemie

3. dubna 2020, 20:07 | Obecní úřad Písečná bude z dotace ve výši 50 000 poskytnuté Nadací ČEZ v programu Krizová pomoc distribuovat občanům ve věku na 60 let desinfekci, bavlněné šité roušky a jednorázové rukavice.

Nadace ČEZ podpořila v rámci grantového programu Krizová pomoc i projekt obce Písečná zaměřený na zvýšení ochrany nejohroženějších skupin osob před nákazou. Dotace ve výši 50 000 bude využita pro pořízení osobních ochranných prostředků občanům starším 60 let. Z grantu bude pořízeno 400 ks bavlněných šitých roušek, 100 l desinfekce na ruce a 10 000 ks jednorázových rukavic. Na osobu bude poskytnuto 0,5 l desinfekce, 2 ks bavlněných šitý roušek,  a 25 párů jednorázových rukavic. Dále bude do všech domácností distribuováno 600 l biocidní desinfekce pro ošetřování povrchů, na domácnost 2 l desinfekce. Biocidní desinfekce byla pořízena z rozpočtu obce Písečná. Distribuci budeme do domácností provádět od středy 8.4. do pátku 10.4.2020. Za inspiraci děkujeme obci Bukovec, kde Nadace ČEZ také pomáhá.