Kotlíkové dotace 2017 - nezávazný průzkum zájmu

18. ledna 2017, 13:17 | Obec Písečná chce ověřit zájem svých občanů o účast ve 2. výzvě dotačního programu Moravskoslezského kraje na výměnu kotlů - "Kotlíková dotace". Máme v úmyslu organizačně i finančně podpořit občany, kteří se rozhodnou pro výměnu kotle. Pro nastavení podpory potřebujeme znát přibližný počet žádostí o dotace.V připojeném odkazu zveřejňujeme nezávazný dotazník pro občany a prosíme o jeho vyplnění.

Vážení občané,

v současné době je připravována 2. výzva v dotačním programu Moravskoslezského kraje na výměnu starých kotlů na tuhá paliva (uhlí). Předpokládáme, že k vyhlášení výzvy dojde v průběhu měsíce června letošního roku. Pokud doma topíte kotlem na tuhá paliva s ručním podáváním, budete mít možnost žádat o dotaci na jeho výměnu za kotel na uhlí, dřevo nebo pelety 5. emisní třídy. Je možné žádat o dotaci na instalaci těchto kotlů a výměnu nebo opravu topného systému včetně regulace ve výši 150 000 a dotace bude činit 80 až 95% z této částky.

Obec Písečná připravuje organizační a finanční podporu občanů. Pro nastavení podpory potřebujeme znát alespoň přibližný počet zájemců o výměnu kotle. Prosíme proto o zodpovězení následujících otázek. Vyplněním dotazníku se k ničemu nezavazujete. Dotazník v elektronické podobě naleznete zde, v přílože připojujeme jeho tištěnou verzi.