Maškarní ples

22. ledna 2024, 10:25 | Spolek přátel kultury a sportu zve na již tradiční Maškarní ples tentokrát na téma PRAVĚK, který se uskuteční v sobotu 10. února 2024 v Kulturním domě Písečná.

UPOZORNĚNÍ na plánovanou odstávku elektrické energie 8. 2. 2024

18. ledna 2024, 08:01 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 8. 2. 2024 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Seznam nemovitostí zahrnující odstávku najdete v příloze.

Podpora svépomocných skupin při péči o osobu blízkou

17. ledna 2024, 10:49 | Péče o osoby blízké v nepříznivé životní situaci jako je nemoc, stáří, postižení apod. je náročná, vyčerpávající a hlavně smysluplná. Pečující potřebují rovněž „péči“ ve smyslu podpory a poskytnutí té správné informace. Chtějí znát zprávy, kontakty, a to v jazyce jim srozumitelným a vlastním. Neformální pečující mají mnohdy potřebu se potkávat a vědět, že situaci, kterou žijí, prožívají i jiní. Nejen systémová podpora pro neformální pečující, ale i soudržná společnost, pozitivní vnímání komunitního života a realizace svépomocných aktivit má velkou sílu a naději pro všechny zainteresované. A tak právě svépomocná skupina může pečujícím poskytnout nenahraditelný zdroj pomoci, zkušeností a sdílení.
Mnohdy se životní situace změní ve velmi krátkém okamžiku a často nečekaně. Na neformální pečující je v jistém slova smyslu vyvíjen tlak v podobě vyrovnávání se se sdělenou diagnózou blízkého člověka a celkově s nově nastalou situací. Touha a potřeba se postarat v domácím přirozeném prostředí nemocného bývá mnohdy velmi silná. Tato pohnutka může mít mnoho důvodů, jako oddanost či láska ke svému blízkému. Pečující musí v takto nelehké pozici najít vnitřní sílu a odhodlání nejen k péči samotné, ale i nebát se zeptat a požádat o pomoc.
Pečující mnohdy tápou v oblasti pomoci a podpory při péči o svou osobu blízkou, která se nachází v nepříznivé sociální situaci z důvodu svého zdravotního stavu. Ve svém okolí však mohou najít možnosti podpory, zdroje informací a osobních zkušeností. V Moravskoslezském kraji existuje síť svépomocných skupin sdružující neformální pečující, kteří v domácím prostředí pečují o svého blízkého různé věkové kategorie s různým typem postižení. Pro snadnější vyhledání, orientaci mezi svépomocnými skupinami a zejména za účelem nabídnutí individuální pomoci a podpory s cílem udržení péče v domácím prostředí byl odborem sociálních věcí vytvořen seznam těchto skupin s aktuálními kontakty: Pečující o své osoby blízké mohou využít podporu svépomocných skupin, jejichž seznam najdete v příloze.

UPOZORNĚNÍ na plánovanou odstávku elektrické energie 6. 2. 2024

16. ledna 2024, 09:44 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 6. 2. 2024 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Seznam nemovitostí zahrnující odstávku najdete v příloze.

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na měsíc LEDEN 2024

10. ledna 2024, 09:07

POLICIE ČR - Kyberpodvody

9. ledna 2024, 11:26 | Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje v souvislosti upozorňuje na prudce se zvyšujícím nárůst podvodů v oblasti internetového prostředí. Reaguje tímto na poptávku firem a institucí na proškolení zaměstnanců v oblasti kyberprostředí a kyberpodvodů. Nabízí Vám využití preventivních programů v rámci přednášek, které realizuje pro zaměstnance firem a organizací. Dynamický rozvoj informačních technologií s sebou přináší nejen nové příležitosti, poznání, potřebné informace, ale také nová společensky škodlivá jednání, proto je kybernetické kriminalitě věnována stále větší pozornost. Podvodníci mají stále nové metody jak nás okrást. Kromě falešných mailů a sms zpráv prudce rostou podvody na sociálních sítích a hlavně podvodné telefonáty. Cílem je upozornit na kybernetické podvody a naučit jak jim nenaletět, jak se chovat v internetovém prostředí bezpečně. V příloze najdete přehled nejčastěji páchané trestné činnosti v oblasti virtuálního prostředí, o které je na přednáškách hovořeno a ukázány jsou na příkladech z praxe. PREVENCE a dostatek informací je v této oblasti nejúčinnější metodou jak předejít ztrátě financí a Vašich dat. Právě ona DATA si musíme pečlivě chránit a přemýšlet, komu, proč a za jakým účelem je poskytujeme. I v bezbřehém virtuálním prostředí se potřebujeme cítit v bezpečí a chránit sebe i své blízké.

POLICIE ČR - Podvodné reklamy

9. ledna 2024, 11:23 | Z důvodu prevence zveřejňujeme v příloze tiskovou zprávu k podvodným reklamám zneužívajícím identitu známých osobností či firem, které lákají na rychlé zbohatnutí. Na jednu z těchto reklam zareagovala také žena z Frýdecko-Místecka, která chtěla investovat do akcií ČEZu, následně přišla o více jak milion korun.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 19. 1. 2024

3. ledna 2024, 06:33 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 19. 1. 2024 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Plánovaná odstávka zahrnuje tyto lokality: parc. č. 212/4

Veřejné projednání návrhu Územního plánu obce Písečná

11. prosince 2023, 11:20 | Veřejné projednání návrhu Územního plánu obce Písečná se uskuteční dne 24. ledna 2024 od 16.00 hodin v Kulturním domě Písečná. Podklady k jednání jsou zveřejněny v přílohách článku a to včetně veřejné vyhlášky, kterou se projednání oznamuje a svolává.

Vánoční koncert Renaty Drössler

8. prosince 2023, 10:16