Zpravodaj obce Písečná 1/2020

9. dubna 2020, 07:47

Provozní informace z Obecního úřadu Písečná

7. dubna 2020, 14:43 | Úřední hodiny OÚ Písečná se opět rozšiřují v pondělí a ve středu.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

6. dubna 2020, 10:03 | Informace k průběhu zápisu dětí ZŠ v podmínkách koronavirové pandemie. Dle opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol pro školní rok 2020/2021 bude zápis probíhat bez přítomnosti dětí a pokud možno bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte.

Koronavirus - COVID-19 souhrnné informace

6. dubna 2020, 08:12 | Aktuální informace k problematice KORONAVIRU - přijatá opatření, doporučení, usnesení Vlády ČR. V přílohách článku naleznete doporučení k chování v karanténě, ke způsobu chování v domácnosti s nakaženým koronavirem, usnesení vlády k nouzovému stavu.

Distribuce ochranných prostředků - koronavirová pandemie

3. dubna 2020, 20:07 | Obecní úřad Písečná bude z dotace ve výši 50 000 Kč poskytnuté Nadací ČEZ v programu Krizová pomoc distribuovat občanům ve věku na 60 let desinfekci, bavlněné šité roušky a jednorázové rukavice.

Velkoobjemový kontejner na biologicky rozložitelný odpad

2. dubna 2020, 08:37 | Velkoobjemový kontejner na biologicky rozložitelný odpad je znovu umístěn u víceúčelového hřiště v centru obce.
Žádáme vás, abyste do kontejneru neházeli odpad, který nelze kompostovat a to především větší kusy dřeva, hrubé větve. Větve lze uložit na hromadu mimo kontejner a svozová firma si je odveze zvlášť. Do kontejneru patří pouze tráva, plevel, rostliny, seno, sláma, hobliny, piliny, jemné nebo nadrcené větve, listí a hrabanka.

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

2. dubna 2020, 08:12 | Doporučení pro nakládání s odpadem v době koronavirové pandemie.

Pomoc se zajištěním nákupu základních potravin

30. března 2020, 08:11 | Obecní úřad Písečná na základě výzvy Krizového štábu Moravskoslezského kraje zřizuje službu občanům spočívající v zajištění nákupu a dovozu základních potravin do domácnosti.

Distribuce ochranných roušek domácí výroby

20. března 2020, 12:01 | Od dnešního dne bude OÚ Písečná dodávat do domácností v Písečné obličejové roušky domácí výroby.

Výzva - hledají se švadleny pro šití roušek

19. března 2020, 14:30 | Organizace poskytující terénní zdravotní a sociální péči hledají švadleny pro šití roušek. Dnes se na nás obrátili zástupci organizací působících v sociálních službách (KAPA, o.p.s., MEDICA Třinec, Charita Jablunkov i Charita Třinec) s prosbou o pomoc při hledání dobrovolníků, kteří by byli ochotni se zapojit do šití roušek.