Výroba velikonočních kraslic děrovanou metodou - madeira

10. března 2017, 10:56 | Obec Písečná zve na tvořivé dílničky, na kterých budeme vyrábět velikonoční kraslice děrovanou metodou. Počet míst je omezen, je proto nutné se předem přihlásit na obecním úřadě, a to do 20. 3. 2017
Tyto dílničky jsou tentokráte určené jen pro dospělé. Pracuje se se savem a vrtačkou, vezměte si s sebou starší oblečení a ručník.

 

 

 

Tvořivé dílny

 

 

 

Vítání občánků

 

 

 

Turnaj ve stolním tenisu

 

 

 

Mikuláš

28. listopadu 2016, 11:27 | Srdečně Vás zveme na obecního "Mikuláše", který se uskuteční v neděli 4.12.2016. Program začíná v kulturním domě od 15.30 divadelním představením pro děti s názvem "Pohádky Vánočních nocí" v podání divadla DUO z Frýdlantu nad Ostravicí. Od 16.30 budeme zpívat koledy v areálu Výletiště a v 17.00 je očekáván příjezd Mikuláše s dárečky.

 

 

 

Písečanský kobzol 2016

18. listopadu 2016, 09:14 | V sobotu 5. listopadu se konal další ročník kulinářského festivalu "Písečanský kobzol". Hlavním bodem programu byla soutěž kuchařů o nejlepší připravený pokrm na téma „jablka“. V letošním roce vybíralo 5 porotců z řad místních spolků ze 13 jídel, které připravili obyvatelé nejen z Písečné. Nejvíce všem zachutnal „Koláč paní Hraběnky“, který do soutěže připravila paní Placzková Anna. Druhé místo obsadila Eva Lysková se svými „Rohlíčky s jablky, ořechy a rozinkami, sypané sezamovým semínkem“. „Jablka pod peřinou“ od Ester Sikorové skončila na třetím místě. Čtvrté a páté místo pak získaly „Babiččiny koláčky“ od Kateřiny Sikorové a „Rýžový nákyp s jablky“ od Marie Nieslanikové. Recepty na vítězné pokrmy najdete v příloze tohoto článku.
Mezitím, co porotci ochutnávali a hodnotili, osazenstvo sálu si mohlo pochutnat na několika druzích výborných pomazánek nebo si dát bramborové placky a vše zapíjet čerstvým jablečným moštem vylisovaným v průběhu akce.

 

 

 

Tvořivé dílny

16. listopadu 2016, 14:06 | Obec Písečná zve na tvořivé dílničky, na kterých budeme vyrábět vánoční ozdoby z pedigu a perličkové ozdoby na stromeček. Vzhledem k omezenému počtu míst je nutné se předem přihlásit na obecním úřadě, a to do 23. 11. 2016
Vstupné 30,- Kč za osobu, cena za každý zhotovený výrobek 10,- Kč

 

 

 

Maškarní ples - téma: ČERNÁ A BÍLÁ

 

 

 

Hodnotící schůze - Klub důchodců Písečná

 

 

 

Ples SRPŠ

 

 

 

Strana výpisu

1