Volnočasový klub

volnocasovy-klub-nahled1.jpg

Základní škola a Mateřská škola Písečná ve spolupráci se zřizovatelem Obcí Písečná zřizuje volnočasový klub pro děti 1. stupně ZŠ, kteří jsou žáky školy nebo mají trvalé bydliště na katastrálním území Písečná u Jablunkova. Provoz volnočasového klubu zahajujeme v období 5. 9. 2017 – 31. 12. 2017, provozní doba 15.15 – 17.15 hod v úterý a čtvrtek vyučovacího týdne. Volnočasový klub je primárně určený pro žáky, jejichž rodiče jsou zaměstnáni. Provoz klubu bude pro žáky zdarma a bude probíhat v prostorách školy, výletiště a na hřištích v Písečné. Volnočasový klub bude řízen ředitelem školy a žákům se budou věnovat pracovníci s pedagogickým vzděláním.

V rámci náplně klubu předpokládáme:

• aktivity pro děti v oblasti sportu, kultury a vzdělávání
  • plnění domácí přípravy na vyučování

V současné době připravuje škola ve spolupráci s obcí projekt na provoz volnočasového klubu s možností využití příměstských táborů v období jarních a letních prázdnin. Doba realizace se plánuje na období 1. 1. 2018 – 31. 12. 2020 a jeho provoz bude rozšířen, 6.00 – 7.30 hod, 15.15 – 18.15 hod, pracovní dny ve dnech školního vyučování. Příměstské tábory připravujeme v rozsahu pracovního týdne, 5 dní v době od 8.00 hod do 16.00 hod. Financování provozu klubu chceme zajistit z dotačního titulu Operační program zaměstnanost, konkrétně v rámci výzvy č. 77 „Podpora dětských skupin při základních školách s možností podpory příměstských táborů mimo Prahu“.

O programu klubu pro děti na jednotlivé týdny vás budeme pravidelně informovat předem formou plánu v příloze.

Plán aktivit v klubu 21. a 23. 11. 2017

384,14 kB