Rozšíření vodovodní sítě v Písečné

17. února 2020, 11:17 | Obec Písečná v průběhu roku 2019 realizovala stavbu Rozšíření vodovodní sítě Písečná - SO 302 Úprava a ochrana vodovodu

logo_s_2.jpg

Obec Písečná v rámci stavby Chodník a inženýrské sítě Písečná realizovala také dílčí projekt s názvem Rozšíření vodovodní sítě Písečná - SO 302 Úprava a ochrana vodovodu. V rámci projektu bylo v centrální části Písečné realizováno prodloužení vodovodního řadu v délce 284 m, které bylo provedeno potrubím z materiálu PE 100 RC SDR 11 o De 90 mm. Realizací stavby bude možné rozšířit a zkvalitnit zásobování obyvatel Písečné pitnou vodou z vodovodního řadu provozovaného společností Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, a.s.. Realizace projektu byla podpořena z dotace poskytnuté Moravskoslezským krajem v rámci programu Drobné vodohospodářské akce 2018. Moravskoslezký kraj poskytnul dotaci ve výši 315 241,66 Kč,což činí 74,95% z celkových uznatelných výdajů projektu. Provozovatelem vododovu bude společnost SmVaK Ostrava a.s. na základě uzavřené provozní smlouvy.