Změny v odpadovém hospodářství obce Písečná

4. listopadu 2019, 16:04 | Od 1.11.2019 v obci Písečná končí oddělený sběr popela z topenišť. Popel bude svážen a likvidován spolu s běžným směsným komunálním odpadem. Nádoby na popel zůstávají zdarma občanům k dalšímu využití a mohou být používány pro likvidaci směsného komunální odpadu a to již od příštího svozového dne, který proběhne v termínu 8.11.2019. Nádoby je nutné označit nálepkou s kódem. Neoznačené nádoby nebude svozová firma vysypávat. Štítky s kódem pro označení nádob je možné vyzvednout na OÚ Písečná.
V rámci evidenčního systému MESOH bude každá přistavená nádoba načtena a započítávána do celkového obslouženého objemu domácností. Svozová firma Nehlsen přestala oddělený sběr popela finančně zvýhodňovat z důvodu zpřísnění zákonných podmínek pro likvidaci.

Informace z OÚ

Potřebuji si vyřídit