Autobusová zastávka, chodník - Písečná

4. června 2018, 11:03 | Počátkem června začala realizace projektu Autobusová zastávka, chodník - Písečná, který významně přispět ke zvýšení bezpečnosti dopravy v centru obce. Projekt s registračním číslem CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0005574 je financován Místní akční skupinou Jablunkovsko z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu.

irop_cz_ro_b_c-rgb-1024x169.jpg

Projekt řeší zvýšení bezpečnosti dopravy všech cílových skupin obyvatelstva v centru obce Písečná vybudováním osvětleného přechodu pro chodce, chodníku a autobusového zálivu u zastávky Písečná - škola, což je nejfrekventovanější lokalita obce. V těsné blízkosti se nacháhí obecní úřad, základní a mateřská škola, obchod a další významné budovy občanské vybavenosti. Stavba je situována v koridoru silnice III. třídy č. 01150  a bude přizpůsobena osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Projekt byl podpořen v rámci výzvy č. 4 MAS Jablunkovsko IROP - Udržitelná doprava - bezpečnost a bezbariérovost na komunikacích.

Hodnocení článku: