Autobusový spoj z Třineckých železáren

15. března 2017, 11:26 | Obecní úřad Písečná obdržel v minulém týdnu stížnosti občanů na změnu trasy autobusové linky 783 z Třineckých železáren, která po změně jízdních řádů přestala jezdit z AS Pod Kanadou a nově vyjíždí z Průmyslové zóny v Třinci.

Obecní úřad Písečná na základě stížností cestujících zaslal Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje a organizaci Koordinátor ostravského dopravního systému s.r.o. odmítavé stanovisko ke změnám trasy linky a žádost o vysvětlení. Z dílčího vyjádření, které jsme po urgencích z naší strany obdrželi po sedmi dnech, vyplývá, že bylo snahou zajistit lepší dopravní obslužnost průmyslové zóny. Změny však byly provedeny bez projednání s Obecním úřadem Písečná a s předstihem o nich nebyli informováni cestující. Jednatel KODIS ing. Martin Dutko přiznal pochybení v zavádění změn a přislíbil návrat autobusového spoje na původní trasu. O termínu změn budeme občany informovat.