Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Dopravní akce s policejními nováčky a výsledky dopravně bezpečnostní akce z dálnice

Fotografie 1

27. června 2022, 10:00

 

Policejní nováčci se zapojili do dopravně bezpečnostní akce

 

 

Jak probíhá taková silniční kontrola v praxi, se mohli při pondělní dopravní akci na několika místech na Frýdecko-Místecku přesvědčit začínající policisté absolvující základní odbornou přípravu na policejní škole v Holešově. Pod dohledem zkušených policistů si nováčci vyzkoušeli samotné zastavení vozidla, kontrolu potřebných dokladů, technického stavu automobilu i provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu či testu na přítomnost jiných návykových látek u řidiče.

 

Akce byla zaměřená na kontrolu dodržování všech pravidel v silničním provozu. Policisté zkontrolovali celkem 256 vozidel a zjistili 22 přestupků. U pěti řidičů byla provedená dechová zkouška pozitivní, a to v přestupkové rovině, což bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. Dalších pět řidičů vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez platné dálniční známky. Dvě vozidla pak nesplňovala technické podmínky pro provoz na pozemní komunikaci a v jednom případě řidič za jízdy držel telefon.

 

 

Výsledky dopravně bezpečnostní akce z dálnice

 

 

Souběžně s touto akcí probíhala na dálnicích v Moravskoslezském kraji také dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na dodržování povolené rychlosti, do které se zapojili dopravní policisté z dálničních oddělení i dopravních inspektorátů.

 

Zkontrolována byla stovka vozidel a zjištěno 56 přestupků. V 11 případech řidiči přišlápli více plynový pedál, za což byli policisty vyřešeni uložením blokové pokuty příkazem na místě. Dalších 12 řidičů drželo za jízdy telefon a 5 řidičů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. S vozidlem bez platné dálniční známky policisté odhalili 8 řidičů. Ve dvou případech pak nebyl vyhovující technický stav automobilů.

  • Fotografie 2
    Fotografie 2
    Fotografie 2
  • Fotografie 3
    Fotografie 3
    Fotografie 3

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo