Informace pro chovatelé ovcí a koz

Fotografie k článku

13. června 2022, 08:02 | Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program "Podpora chovatelů ovcí nebo koz v oblastech Moravskoslezského kraje s výskytem vlka obecného" pro rok 2022. V programu lze získat dotaci ve výši 90% nákladů na dofinancování ochrany chovatelských stád proti útokům vlků. Jde o instalace mobilních košárů včetně vodivé sítě, ohrad nebo pořízení psa pasteveckého plemene s průkazem původu, předkládat žádosti je možné od 01.07.2022 do 18.07.2022. Výše dotace činí minimálně 15 000 a maximálně 100 000 Kč.

Sdružení obcí Jablunkovska v součinnosti s Moravskoslezským krajem, Místní akční skupinou Jablunkovsko a ORP Třinec a ORP Jablunkov pořádají k výše uvedenému SEMINÁŘ PRO ŽADATELE, který se uskuteční v úterý 21.června t.r. od 16,00 h v bystřickém kině – budova MUZ-IC č.p. 276. Na semináři budou vysvětleny podmínky dotačního programu, specifikace uznatelných nákladů a procedury zpracování projektových žádostí a financování projektových aktivit. Srdečně zveme všechny drobné chovatelé ovcí a koz!!!