Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Čipování popelnic ukončeno

Vyznačení umístění čipu

3. srpna 2023, 08:27 | Oznamujeme Vám, že ve středu 2. 8. 2023 bylo dokončeno čipování nádob na komunální odpad. Je tedy již možné nádoby uschovat k domu.
Upozorňujeme, že na rozdíl od kovových popelnic, kde je čip viditelný, protože je nanýtovaný na tělese nádoby, jsou u plastových nádob čipy umístěny pod horním okrajem nádoby v kruhovém otvoru. Jedná se o plastový "puk" zašroubovaný do montážního místa připraveného výrobcem nádob.
Nádoby jsou nyní označeny čipem a dále nálepkou s čárovým a QR kódem. Při výměně nádoby za novou je nutné označit, jak nálepkou tak RFID čipem, které vydá kancelář Písečná.
Nové označení zpřesní a zjednoduší načítání nádob při svozu, systém funguje na principu dálkového přenosu signálu. Čip obsahuje adresu, ze které nádoba pochází, a další důležité údaje. Každý čip je specifický, funguje jako otisk prstu pro danou popelnici. Každé svozové auto je navíc vybaveno GPS lokátorem. Když někdo popelnici přemístí na jiné svozové hnízdo nebo do jiné ulice, okamžitě se změna zjistí.
Děkujeme vám za spolupráci, na malé výjimky byly všechny nádoby přistaveny dle našich pokynů.

  • Umístění čipu
    Umístění čipu
    Umístění čipu
  • vzor čipu
    vzor čipu
    vzor čipu

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo