Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Domů

Vánoční koncert Renaty Drössler

8. prosince 2023, 10:16

 

 

 

POLICIE ČR - Bezpečná jízda v zimním období

5. prosince 2023, 08:37 | Sněhová nadílka v posledních dnech značně komplikuje dopravní situaci na našich silnicích. Led a sníh na vozovce, zejména v kombinaci s nepřiměřenou rychlostí, mohou být hlavní příčinou vzniku dopravních nehod. Na to, že je potřeba si v tomto počasí počínat za volantem obzvlášť opatrně a dodržovat pravidla bezpečné jízdy včera upozorňovali řidiče v rámci dopravně preventivní akce novojičínští dopravní policisté s policejními nováčky, kteří v současné době navštěvují základní odbornou přípravu ve Vzdělávacím zařízení Holešov. Policisté se především zaměřili na kontrolu technického stavu vozidel, zejména pak pneumatik. Tato akce se koná každým rokem a již tradičně se uskutečnila v lokalitě Na Pinduli na Frenštátsku ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP.
Počasí bývá v posledních letech ve znamení velkých teplotních výkyvů a ne všichni řidiči vědí, kdy musí mít na vozidle zimní pneumatiky. Tato povinnost dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nastává od 1. listopadu do 31. března v případě, že se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza, anebo by tato situace mohla nastat dle povětrnostních podmínek. A jak je to u zimních pneumatik s hloubkou dezénu? U vozidel, jejichž hmotnost nepřevyšuje 3,5 tuny, je povinná hloubka dezénu na všech kolech minimálně 4 mm. U vozidel nad tuto hmotnost musí být hloubka dezénu minimálně 6 mm a tyto pneumatiky musí být umístěny na všech kolech hnacích náprav. Tato povinnost se netýká rezervních pneumatik pro případ nouzového dojetí. Důležité je také vědět, že zimní pneumatiky by se měly po čtyřech zimních sezónách vyměnit i když ještě splňují hloubku dezénu. Materiál, z kterého jsou zimní pneumatiky vyrobeny, totiž ztrácí po čtyřech letech své vlastnosti. Pokud se řidiči chystají vyrazit do horských oblastí, kde může být velké množství sněhu, neměli by spoléhat pouze na zimní pneumatiky, ale měli by mít sebou i další zimní výbavu jako jsou například sněhové řetězy. Povinnost je použít může být v některých místech také přímo stanovena dopravním značením. Za volantem nás v zimě nemusí překvapit pouze velké množství sněhu na silnicích, led či námraza, ale také snížená viditelnost způsobená rozmary počasí jako je hustý déšť, sněžení či mlha. Za této snížené viditelnosti je potřeba zapnout mlhová světla a být tak dobře viditelný pro ostatní účastníky silničního provozu. Zákon stanovuje, že zadní mlhová světla v těchto případech musí řidič zapnout vždy a zapnutí předních světel je na jeho uvážení.


por. Mgr. Darina Veselá
oddělení prevence

 

 

 

Punčování pro děti i dospělé - Jablunkov

1. prosince 2023, 08:14

 

 

 

Celoměstský Mikuláš Jablunkov

1. prosince 2023, 08:12

 

 

 

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na PROSINEC 2023

29. listopadu 2023, 12:36

 

 

 

Zpravodaj obce Písečná 3/2023

24. listopadu 2023, 11:31 | Poslední letošní číslo zpravodaje obce Písečná právě vyšlo. Můžete si jej stáhnout a přečíst v elektronické podobě.

 

 

 

Obecní Mikuláš 2023

20. listopadu 2023, 13:48 | Srdečně Vás zveme na obecního "Mikuláše", který se uskuteční v úterý 5.12.2023. Program začíná v kulturním domě od 15.30 hodin divadelním představením pro děti s názvem "Jak pejsek s kočičkou připravovali Mikuláše a vánoce" v podání divadla Tety Chechtalíny. V 16.30 se můžete těšit na koncert pěveckého sboru IDARED a od 16.50 budou zpívat koledy děti ze ZŠ Písečná. Dárečky pro děti přiveze Mikuláš v 17.15 hodin. K zakoupení budou domácí sváteční koláče a výrobky dětí ze ZŠ a MŠ Písečná , které připravili ve spolupráci se Sdružením rodičů při ZŠ a MŠ Písečná – svícny, vánoční přání a mnoho dalšího…
Přijďte si pochutnat na čertovském guláši, který pro vás připraví Klub důchodců Písečná.
Na zahřátí bude pro děti připraven čaj a dospělí se můžou těšit na tradiční svařák.

 

 

 

Vánoční koncert IDARED

20. listopadu 2023, 04:57 | Pěvecký sbor IDARED Vás srdečně zve na Vánoční koncert, který se uskuteční v neděli 3. 12. 2023 do 16.30 hodin v Kulturním domě.

 

 

 

Varování před podvodnými SMS

10. listopadu 2023, 11:48

 

 

 

Poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná

9. listopadu 2023, 07:44 | Od 1. 1. 2024 mohou právnické i fyzické osoby žádat o dotace z rozpočtu obce Písečná na akce nebo činnost dle „Zásad pro poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná“. Zásady pro poskytování dotace a také žádost o poskytnutí individuální dotace najdete v příloze.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo