Modernizace multifunkční učebny v ZŠ Písečná

27. února 2021, 11:03 | V průběhu února letošního roku byla novou výpočetní technikou vybavena multifunkční učebna v ZŠ Písečná. Projekt byl financován z rozpočtu Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu ve výzvě vyhlášené Místní akční skupinou Jablunkovsko.

Předmětem projektu bylo zvýšení kvality infrastruktury pro základní vzdělávání v obci Písečná prostřednictvím pořízení nového počítačového vybavení s příslušenstvím do multifunkční učebny. Moderní a vzdělávací technologie jsou již součástí každodenního života a z tohoto důvodu je
potřeba žáky i pedagogy ve škole v oblasti výpočetní techniky neustále vzdělávat.

Multifunkční učebna se nachází ve 3. patře budovy školy a slouží výhradně žákům a dětem a MŠ Písečná. Počítače využívají také pedagogové. V multifunkční učebně bylo do současné doby k dispozici 13 žákovských počítačů a 1 centrální počítač, který je využíván přednostně pedagogem. Dále je zde projektor s interaktivní tabulí. Počítače byly do školy zakoupeny v roce 2011, tzn., a byly tak již staré 9 let. Technika neodpovídala aktuálním požadavkům a jejich výkon neumožnuje bezproblémové každodenní využívání ve výuce na základní škole. V takto vybavené učebně již nelze zajistit výuku předmětů v návaznosti na klíčové kompetence ZŠ a Písečná - komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi v té nejlepší kvalitě odpovídající náročným požadavkům moderní doby.

V rámci projektu bylo pořízeno 14 nových počítáčů s monitory, sluchátky a klávesnicemi. Dále byly pořízen novy projektor a úložiště dat. Projekt č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0014412 byl podpořen v rámci fondu Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionální operačního programu dotací v 16. výzvě MAS Jablunkovsko-IROP-Zkvalitnění podmínek pro vzdělávání a celoživotní učení.

Hodnocení článku: