Policisté varují před investičními podvody

27. března 2024, 06:35 | Investiční podvody se bohužel vyvíjí závratným tempem. Postup pachatelů této trestné činnosti je stále důmyslnější a proto je potřeba být velice obezřetný. Jedná se často o organizované skupiny, kdy pachatelé bývají zdatní manipulátoři, kteří využívají na první pohled důvěryhodně vypadající aplikace a o investování jsou schopni přesvědčivě mluvit klidně i několik hodin. Své oběti oslovují jak telefonicky (není dobré bezhlavě věřit telefonnímu číslu volajícího, ID může být podvržené), prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí či reklamy. V těch se může za účelem vzbuzení důvěryhodnosti objevit jméno a tvář známé osobnosti nebo například název či logo známé společnosti, jejichž údaje byly zneužity. Pachatelé se této trestné činnosti často dopouštějí ze zahraničí, což zvyšuje složitost jejich odhalení. O to víc je důležitá prevence a mít povědomí, jak včas rozpoznat investiční podvody a ochránit tak své finance. Více v příloze.

Zpravodaj obce Písečná 1/2024

13. března 2024, 11:16 | První letošní číslo zpravodaje obce Písečná je hotovo. Stáhněte si jej a přečtěte v elektronické verzi.

Sbírka textilu

11. března 2024, 06:53 | Obec Písečná ve spolupráci se sociálním družstvem Diakonie Broumov vyhlašuje sbírku textilu, která se uskuteční v Kulturním domě Písečná v pondělí 25. 3. 2024 8.00 – 17. 00 hodin a ve středu 27. 3. 2024 8.00 – 17. 00 hodin.

Blíží se Velikonoce… „Buďte k sobě ohleduplní!“ - Policie ČR

11. března 2024, 06:38 | Blíží se Velikonoce… Významné svátky v roce jsou spjaty s tradicí a přípravami. První, co mě napadá, je, že Velikonoce jsou spojeny s pomlázkou, prvními slunnými dny, kluky nahánějící holky po vsi, příležitostnými řidiči, kteří vyrazí projet svůj naleštěný vůz, ale také řidiči pod vlivem alkoholu, kteří se stávají nebezpeční nám i sobě samým. Podotýkám, že cyklista je také řidič! Téma požití alkoholu je s Velikonoci provázané více než s kterýmkoliv jiným svátkem. Za volant prostě pod vlivem nesedáme, ať už jsou Velikonoce, Vánoce nebo jakýkoliv jiný den v roce.
Co se týká „slavnostních“ řidičů... Provoz na silnici je velmi rychlý a mnohdy agresivní. Ne všichni účastníci silničního provozu dodržují zásady defenzivního způsobu jízdy. Pro všechny řidiče platí: „Buďte k sobě ohleduplní!“

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na měsíc březen 2024

4. března 2024, 14:46

ZLATOVLÁSKA - divadelní představení dětí ze ZŠ Písečná 10. 3. 2024

4. března 2024, 08:22 | Děti ZŠ Písečná Vás srdečně zvou 10. března 2024 v 15:00 hodin do KD Písečná na divadelní představení ZLATOVLÁSKA.

Program kina Mír - Březen 2024

4. března 2024, 06:58

Fenomen Po naszymu - K.D.Kadlubiec w Jablonkowie

29. února 2024, 13:30

Falešný bankéř nikdy nespí - zpráva Policie ČR

23. února 2024, 10:53 | Ve večerních hodinách, o víkendech i svátcích… Falešný bankéř nemá stálou „pracovní dobu“ a může vám zavolat kdykoliv. O tom se přesvědčila i žena z Frýdecko-Místecka, kterou „bankéř“ kontaktoval minulý víkend. Více v přiloženém článku.

Včelařský den a kurz brtnictví 11. - 12. 5. 2025

22. února 2024, 13:35