Informace o zahájení stavby Rozšíření vodovodní sítě a sítě veřejného osvětlení v obci Písečná

21. října 2024, 11:24 | V úterý 22. 10. 2024 budou zahájeny stavební práce v rámci projektu Rozšíření vodovodní sítě a sítě veřejného osvětlení v obci Písečná. Vodovodní síť bude rozšiřována ve třech lokalitách označených na přiloženém situačním snímku jako řady A, B a C. Nová část veřejného osvětlení bude vybudována spolu s vodovodem v lokalitě A v části Písečná - Lazy.

PČR - Dušičky a památka zesnulých

20. října 2024, 21:52 | Jako každý rok, také letos začíná čas „dušiček“, kdy lidé začínají ve větší míře navštěvovat hřbitovy k uctění památky zesnulých. Bohužel i na těchto pietních místech je páchána trestná činnost.
Většina z nás chodí hroby uklízet a zdobit, ale i u této aktivity je nutné být obezřetný a vnímavý. Často se stává, že jsme zaneprázdnění zdobením hrobů a nevěnujeme pozornost svým osobním věcem. Policie každoročně řeší případy krádeží věci, například kovové sošky, kříže, urny či různé ozdobné doplňky nebo také poškození náhrobků. A z těchto důvodů se policie zaměří na veřejný pořádek, především v okolí hřbitovů a přilehlých parkovišť.
Své věci mějte stále u sebe a na očích a nedávejte pachatelům šanci!!!

Celý článek najdete v příloze.

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví

16. října 2024, 17:55 | Společnost ČEZ Distribuce upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce.

Informace k opravě komunikace č. III/01150 - týden od 14.10. do 20.10.2024

14. října 2024, 08:39 | V týdnu od 14.10.2024 bude na komunikaci probíhat pokládka asfaltu.

Výzva - recepty do obecního kalendáře

9. října 2024, 15:37 | Vážení a milí, pomozte nám s přípravou kalendáře na rok 2025, který chceme mít složený ze zajímavých či oblíbených receptů. Mělo by se jednat o recepty odzkoušené, oblíbené, něčím zajímavé, originální apod. Chtěli bychom vás tímto požádat o zapojení se do přípravy kalendáře a o zaslání svých receptů společně s fotografií pokrmu. Recepty mohou být vaše osobní, rodinných příslušníků nebo kamarádů či spolupracovníků. Termín pro dodání je 15. 10. 2024 a to buď osobně na obecním úřadě nebo zasláním na email: urad@obecpisecna.cz

Informace k harmonogramu prací na opravě hlavní obslužné komunikace č. III/01150 v Písečné

8. října 2024, 13:48 | Od středy 9. 10. do pátku 11. 10. 2024 bude prováděna recyklace za studena po úsecích o délce 600 m. Práce budou zahájeny na úseku č. 1 ve středu 9.10. od 7.30 hodin ve směru od točny do centra obce, úsek č. 2 čtvrtek 10.10. ve stejném směru, pátek 11.10. úsek č. 3 ve stejném směru. Opravované úseky jsou zobrazeny na přiložené mapě.

Oznámení o jednání Zastupitelstva obce Písečná dne 14.10.2024

Úřední deska Dokument je umístěn na úřední desce.

Vyvěšeno:

07.10.2024

Vyvěšeno do:

05.11.2024

7. října 2024, 16:58 | OÚ Písečná informuje o jednání Zastupitelstva obce Písečná dne 14.10.2024 od 16.30 hodin v objektu Výletiště č.p. 224.

UPOZORNĚNÍ na plánovanou odstávku elektrické energie 25. 10. 2024

4. října 2024, 10:27 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 25. 10. 2024 v době od 7.30 do 13.00 hodin.
V příloze na jdete seznam dotčených nemovitostí.

Pozvánky na akce, které pořádá Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci říjnu

2. října 2024, 15:04

Informace o zřízení provizorní komunikace a možnostech parkování na odstavných plochách, roznáška obědů, taxi senior

2. října 2024, 09:05 | OÚ Písečná v rámci zajištění dostupnosti centra obce po dobu opravy hlavní obslužné komunikace vytvoří provizorní komunikaci pro osobní vozidla o délce 170 m s využitím pojezdových a roznášecích desek, která propojí komunikaci v části Písečná Lazy s centrem obce. V centru obce bude možnost parkování vozidel a bude také zajištěna dostupnost školy a obchodu s potravinami pro zásobování.
Na základě jednání s Lesy ČR bude po dobu opravy zneplatněn zákaz vjezdu motorových vozidel na komunikaci vedoucí z částí obce Písečná Závrší do obce Písek. Lesy ČR také v místě přislíbily omezení manipulace a nakládky vytěženého dřeva.
V příloze připojujeme možnosti parkování vozidel na odstavných plochách u komunikací se zajištěným výjezdem na Jablunkov.
Rozvoz obědů ze školní jídelny bude po dobu opravy komunikace zajištěn. Služba taxi senior bude zajišťována v závislosti na možnostech užívání komunikace podle aktuální situace.