Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Novinky

Zpravodaj obce Písečná - duben 2022

4. dubna 2022, 16:45 | Právě vyšlo letošní jarní číslo zpravodaje. Stáhněte si jej a přečtěte v elektronické verzi.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc DUBEN 2022

4. dubna 2022, 10:15 | Přehled naleznete v příloze.
Dále přikládáme pozvánky na přednášku CESTA DO PRAVĚKU a miniinteraktivní přednášku o ostrově Zanzibar, kterou povedou manželé Kantorovi z Písečné.

 

 

 

Pozvánka na benefiční akci SPOLU RUKU V RUCE v Ostravě

4. dubna 2022, 09:52 | Moravskoslezský kraj srdečně zve na benefiční akci s názvem "Spolu ruku v ruce", jejímž hlavním účelem je přiblížení života neformálních pečujících a osob s postižením
v běžné populaci.
Tato událost se uskuteční dne 14. 5. 2022 v prostorách Trojhalí Karolina v Ostravě a nabídne nejen hudební vystoupení interpreta Sebastian, bubenického souboru Rytmy a kapely DESmod, ale také bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na Cirkus trochu jinak, slackline exhibice, taneční vystoupení Duo Hybrids Crew a zážitkové, interaktivní workshopy, jejichž cílem je dosáhnout výše popsaného
účelu akce. Účastníci si budou moct vyzkoušet zvukovou střelbu, simulaci zrakového postižení i jiných zdravotních překážek, dále budou moci zhlédnout, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí či se seznámit s kompenzačními pomůckami prostřednictvím nácviku práce s nimi.
Vstupné na akci je dobrovolné, přičemž výtěžek z něj bude použit pro benefiční účel v podobě podpory dvou projektů svépomocných skupin sdružujících neformální pečovatele o blízkou osobu s postižením.
Podrobný program naleznete v přiloženém letáku.

 

 

 

Nabídka pracovní příležitosti na pozici průvodce a propagačního pracovníka

4. dubna 2022, 09:36 | GOTIC v Mostech u Jablunkova vyhlašuje výběrové řízení na pozici průvodce a propagačního pracovníka. Předpokládaný nástup je 1.6.2022.
Více informaci naleznete v přiložené nabídce.

 

 

 

Vývoz žump a septiků

30. března 2022, 13:05 | Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava informují o koordinovaném vývoze žump a septiků pro ty, kteří nejsou napojeni na kanalizaci pro veřejnou potřebu.
Tuto službu poskytují kontinuálně, výhodou aktuální akce je to, že se mohou domluvit sousedé/rodina atd. a nechat si vyvézt žumpu nebo septik najednou. Tím ušetří za dopravu, když se počítá jen jedna cesta, která se rozpočítá mezi více domácností. Objem samozřejmě musí být takový, aby se vše vešlo do jednoho vozu, který má kapacitu 10 kubíků.
Podrobnější informace včetně jednotlivých vývozů naleznete v příloze.

 

 

 

Jaro a Velikonoce v Mostech u Jablunkova

28. března 2022, 14:13 | Gorolské turistické informační centrum zve v sobotu 2.4.2022 do Mostů u Jablunkova, kde bude v kulturním domě PZKO „Kasowy“ a venku na prostranství probíhat akce „Jaro a Velikonoce“.

Těšit se můžete na velikonoční dílny, na kterých se budou plést pomlázky, zdobit vajíčka a perníčky a vyrábět různé velikonoční a jarní dekorace. Chybět nebude ani velikonoční kavárna.

Letos poprvé bude také venkovní program. Na pódiu u PZKO bude od 14:45 do 18:00 hrát kapela LIBERDA GANG. Dále zde bude Velikonoční jarmark a stánek s občerstvení.

Na akci budou také vystavené soutěžní práce „Jarní dekorace do nádoby“ a předané ceny. Dekorace tvořily děti do 15 let.

O nejpěknější dekoraci můžete hlasovat do 31.3.2022 na našem webu www.gotic.cz zde (sekce Soutěže) celkem ve čtyřech kategoriích.

Vezměte všechny své příbuzné a známe a přijďte načerpat jarní atmosféru, velikonočně se naladit a hlavně se dobře bavit. Všichni jsou srdečně zváni.

Podrobnější informace o programu naleznete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Online beseda o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči

28. března 2022, 07:31 | Slezská diakonie zve na nový termín online besedy z oblasti duševního zdraví: ‚‚Péče pro pečující‘‘ - o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči. Besedu povede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Zdeňka Szkanderová, která má s lidmi s duševním onemocněním i jejich blízkými dlouholeté zkušenosti. Více informací včetně odkazu pro přihlášení k platformě Zoom, v rámci níž beseda proběhne najdete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Jarní tancovačka

23. března 2022, 13:36 | Sdružení rodičů při ZŠ a MŠ Písečná vás srdečně zve na Jarní tancovačku, která je obdobou zimního plesu, který se kvůli vládním opatřením zrušil.
Akce se bude konat dne 23. 4. 2022 v Kulturním domě Písečná.
Více informací naleznete v příloze.

 

 

 

Program kina Mír Jablunkov - duben 2022

23. března 2022, 11:44

 

 

 

Velikonoční jarmark

23. března 2022, 09:50 | V neděli 10.4.2022 Sdružení rodičů a přátel školy obce Písečná pořádá Velikonoční jarmark, který se bude konat v areálu Výletiště v Písečné.
Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo