Program kina Mír Jablunkov - květen 2023

3. května 2023, 16:33

Preventivní článek PČR - Připomenutí cyklistům před první vyjížďkou

3. května 2023, 07:34 | Článek je součástí přílohy.

Informace o změně jízdních řádů od 11.06.2023

2. května 2023, 09:34 | Informujeme Vás o chystané optimalizaci dopravní obslužnosti v kraji.
V příloze naleznete popis chystaných změn, spolu s jízdními řády linek, u kterých dochází ke změnám.

Sběr a svoz objemných a nebezpečných odpadů

2. května 2023, 08:52 | Připomínáme, že v sobotu 6. 5. 2023 bude probíhat sběr a svoz objemných a nebezpečných odpadů. Přesný harmonogram umístění kontejnerů naleznete v příloze.

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na KVĚTEN 2023

2. května 2023, 08:34 | Zveřejňujeme přehled akcí v regionu jablunkovska na měsíc KVĚTEN 2023.
Přikládáme rovněž plakáty k akcím, které jablunkovské centrum kultury a informací pořádá.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 19. 5. 2023

2. května 2023, 07:56 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v obci Písečná dne 19. 5. 2023 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Plánovaná odstávka zahrnuje tyto lokality: č. p. 225, 226, 239, 266 a parc. č. 497, 1407, 1408/2, 1434

Vítání občánků 22. března 2023

26. dubna 2023, 12:31 | Třináct nových občánků přivítal do obce pan starosta ve středu 22. března při malé slavnosti v Kulturním domě. Děti z mateřské školy si pod vedením své paní učitelky připravily krátké vystoupení, které přispělo ke slavnostní náladě události. Skutečnost o narození dítěte stvrdili rodiče svým podpisem do pamětní knihy a maminky od vedení obce obdržely kytičku. Miminka již tradičně dostala na památku keramiku se svým jménem a plyšovou hračku. Součástí bylo i fotografování každé rodiny s miminkem, kdy sada fotografií bude dalším dárkem, který rodiče obdrží. V letošním roce byly přivítány tyto děti: Hana Przyczková, Marie Przyczková, Karolína Byrtusová, Marcel Kowollik, Aleš Borkovec, Jiří Lukosz, Antonín Cienciala, Lucie Sikorová, Adam Onderek, Dominika Szkanderová, Vladislav Lipowski, Melia Olivia Horobin a Tomáš Buček.
Všem rodinám přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví, lásky i rodinné pohody.

Volná kapacita služby Osobní asistence

26. dubna 2023, 11:01 | Služba Osobní asistence je poskytována uživatelům ve Frýdku - Místku a jeho okolí.

Posláním Osobní asistence je individuálně pomáhat osobám se zdravotním postižením a seniorům, překonávat jejich nepříznivou sociální situaci způsobenou změnou zdravotního stavu, nebo vysokým věkem a to prostřednictvím kvalifikovaného osobního asistenta. Ten uživatele podporuje a provází v jeho přirozeném prostředí, pomáhá mu k soběstačnosti a schopnosti se plnohodnotně zapojit do běžného života.

Zájemci o službu musí vyplnit Dotazník, který je dostupný na internetových stránkách www.czp-msk.cz a odeslat nám ho prostřednictvím emailu, popř. poštou. Dotazník a ceník našich služeb naleznete v příloze.
Zájemci mohou také kontaktovat v úředních hodinách sociálního pracovníka na tel.č. 558 431 889, který mu podá veškeré informace.

Gorolský triatlon 2. ročník 24. 6. 2023

25. dubna 2023, 07:39 | Pro příznivce velkých výzev je opět připraven 2. ročník Gorolského triatlonu tentokrát opravdu s disciplínou plavání.
Plavání bude probíhat v Žermanické přehradě s točením kolem bójky ve směru hodinových ručiček.

Cyklistická část: od Žermanické přehrady cyklistickou trasou 6005 až po rozcestník Vyšní Lhoty, pak Olšákovou cestou na Prašivou, z Prašivé po žluté turistické značce do Komorní Lhotky, pak cyklotrasou 46 do Smilovic a cyklotrasou 6150 na parkoviště Skiareál Řeka.

Běžecká část: z parkoviště nahoru sjezdovkou na Příslop, po červené na rozcestník Pod Velkým Lipovým, pak po žluté na Šindelnou sedlo, dále po modré přes Šindelnou na Velký Javorový a pak zpět dolů lesními cestami na parkoviště Skiareál Řeka do cíle!

Vykročte z komfortní zóny a pojďte si dát do těla!!!

Detailní informace naleznete na https://www.gorolskytriatlon.cz/

Výlet s průvodcem jablunkovským arboretem a stavění máje, Gorolympiáda a pálení čarodějnic na Slamníku v Mostech u Jablunkova

25. dubna 2023, 07:21 | Na sobotu 29.4.2023 si pro vás Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova připravilo výlet s průvodcem. Zvou všechny milovníky květeny, historie a architektury na komentovanou prohlídku Jablunkovské arboreta v areálu sanatoria.
Po prohlídce bude následovat pěší výlet přes Vitališov na Dolní Mosty, kde pěší výlet ukončíme. O další program sobotního odpoledne se Vám postarají majitelé a přátelé hospody U hřiště Slamník. Připravují stavění máje, Gorolympiádu, vatru a pálení čarodějnic.