Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Novinky

Cvičení pro seniory

1. března 2023, 14:37 | V rámci realizace projektu Posilování role komunit v MAS Jablunkovsko pořádá MAS Jablunkovsko cvičení pro seniory. Bezplatný vstup každé úterý do 9.00 do 10.00 hodin v Kulturním domě Písečná. Další cvičení 14. 3. 2023

 

 

 

Nezvládáte platit účty za bydlení? Stát nabízí pomoc - PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ

20. února 2023, 15:12 | Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence). Přitom průměrná výše příspěvku se nyní pohybuje mezi čtyřmi a pěti tisíci korunami měsíčně.

Cílem této kampaně je dostat informaci o příspěvku na bydlení a podpoře help linky především k většímu množství seniorů, kteří jsou nejzranitelnější skupinou (zatím čerpá jen asi 10 %!), ale i samoživitelů a nízkopříjmových rodin. Ti všichni se mohou v nouzi obrátit na help linku, kde je tým pracovníků vyslechne a poradí, jak konkrétní situaci nejlépe řešit. Na základě příjmů a výdajů spojených s bydlením může spočítat, jestli mají nárok na příspěvek na bydlení, jak vysoký by mohl být a poradí, kde a jak si o něj zažádat. V komplikovanějším případě může propojit i s pracovníky v terénu, pokud v jejich lokalitě působí. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.

 

 

 

SmVaK Ostrava - Oslavy Světového dne vody v úpravnách pitné vody a čistírnách odpadních vod

15. února 2023, 10:27 | Po několikaleté pauze způsobené pandemií onemocnění covid-19 se opět otevřou u příležitosti letošních oslav Světového dne vody veřejnosti severomoravské největší úpravny vody a čistírny odpadních vod. Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Mottem letošních oslav je Accelerating change s podtitulem, že k vyřešení celosvětových problémů týkajících se vody a hygieny je nezbytné co nejrychleji ve vzájemné spolupráci jednat.

 

 

 

Cvičení pro seniory s Dominikou Cymerys

13. února 2023, 14:23 | Správně uzpůsobena tělesná aktivita seniora má pozitivní vliv nejen na
fyzické, ale i psychické zdraví. Přínosy z tělesné aktivity seniora jsou
obrovské, počínaje zlepšením krevního oběhu a snížením projevů deprese
konče. Přijďte rozhýbat své tělo!

 

 

 

PČR - prevence v období jarních prázdnin

6. února 2023, 08:08 | Oddělení prevence Územního odboru Frýdek – Místek Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje zveřejňuje informace, které se týkají prevence v období jarních prázdnin. Informace k tomuto tématu společně s fotografiemi jsou obsaženy v příloze.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na ÚNOR 2023

30. ledna 2023, 15:27 | Součástí jsou rovněž plakáty k akcím, které Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci ÚNOR pořádá.

 

 

 

"Prázdninové čtvrtky" v Dřevěnce na Fojství v Mostech u Jablunkova

30. ledna 2023, 11:33 | Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova Vás srdečně zve na "Prázdninové čtvrtky", které odstartují 9. 2. 2023.
Celkem 3x během cyklu jarních prázdnin v únoru a březnu si můžou dospělí i děti v doprovodu rodičů nebo prarodičů přijít do dřevěnky vlastnoručně vyrobit pěkné výrobky za drobný poplatek. Tvoříme vždy ve čtvrtek od 9:00 do 15:00.

A kdy můžete na prázdninové čtvrtky přijít?
9.2.2023, 9:00 – 15:00
téma: Pro chvíle pohody

9.3.2023, 9:00 – 15:00
téma: Tvoříme zvířátka

16.3.2023, 9:00 – 15:00
téma: Masopust a Velikonoce

Pokud se někomu zrovna nebude chtít tvořit, může si k nám přijít posedět ke kávě a koláči, přečíst si nějaký časopis, nakoupit dárečky a suvenýry v obchůdku nebo si prohlédnou výstavu fotografií „Z lesů, luk a hor“, které jsou pořízeny klasickou cestou a přes dírkovou komoru.

Vezměte své děti, vnuky a přijďte tvořit. Všichni jsou srdečně zváni.

 

 

 

Tisková zpráva PČR "Další oběť falešného zaměstnance banky" a "Pozor na podvodné investice do kryptoměny"

30. ledna 2023, 09:17

 

 

 

Homesharing - sdílení péče o dítě s autismem

25. ledna 2023, 10:10 | MIKASA z.s. je nestátní neziskovou organizací, která podporuje osoby s autismem a jejich pečující na cestě za štěstím.
Součástí jejich aktivit je také Homesharing – sdílení péče o děti s autismem, v rámci kterého od března 2023 realizují kampaň pro nábor hostitelů – lidí, kteří by chtěli věnovat vlastní čas dětem s autismem a tím umožní odpočinek v péči pečujícím o děti s autismem.
Více informací se dozvíte v přílohách.

 

 

 

Změna nájmu za hrobová místa

25. ledna 2023, 09:46 | Město Jablunkov informuje o změně nájmu za hrobová místa.
Podrobnosti se dozvíte v příloze.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo