Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Novinky

ALKOHOLISMUS - trpí nejenom postižený, ale především celá rodina!

7. března 2023, 09:28 | Alkoholismus je rodinná nemoc. Není možné přinutit alkoholika, aby přestal pít. Je však možné se emočně odpoutat od jednání alkoholika, a přitom ho i nadále mít rád. Lidé žijící s alkoholikem nemusí být na své trápení sami. Mohou sdílet své trápení s někým, kdo prožívá podobnou situaci. Rodinné skupiny Al-Anon jsou společenstvím příbuzných a přátel alkoholiků, kteří se navzájem dělí o své zkušenosti, sílu a naději, aby tak mohli řešit své problémy společně. Tato skupina nově funguje od února 2023 i v Jablunkově.
Více informací se dočtete v příloze.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc BŘEZEN 2023

6. března 2023, 16:18 | Rovněž přikládáme plakáty k akcím, které Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci Březen pořádá.

 

 

 

Program kina Mír na březen 2023

6. března 2023, 16:16

 

 

 

Výzva občanům!

6. března 2023, 13:50 | Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyzývá vlastníky nemovitostí a další oprávněné osoby, kteří nejsou označeni v katastru nemovitostí dostatečně určitě, jak vyžaduje katastrální zákon, aby se přihlásili ke svému vlastnictví uvedené nemovitosti u místně příslušného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pokud tak neučiní nejpozději do 31. 12. 2023, uběhne lhůta daná novým občanským zákoníkem, a tento majetek přejde na stát.

Příloha 1: seznam nedostatečně identifikovaných nemovitostí
Příloha 2: brožura, v níž se dozvíte, jak si sami můžete ověřit, zda vám nebo vašim předkům nepatří nějaká nemovitost, o níž jste neměli doposud tušení

 

 

 

Cvičení pro seniory

1. března 2023, 14:37 | V rámci realizace projektu Posilování role komunit v MAS Jablunkovsko pořádá MAS Jablunkovsko cvičení pro seniory. Bezplatný vstup každé úterý do 9.00 do 10.00 hodin v Kulturním domě Písečná. Další cvičení 14. 3. 2023

 

 

 

Nezvládáte platit účty za bydlení? Stát nabízí pomoc - PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ

20. února 2023, 15:12 | Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence). Přitom průměrná výše příspěvku se nyní pohybuje mezi čtyřmi a pěti tisíci korunami měsíčně.

Cílem této kampaně je dostat informaci o příspěvku na bydlení a podpoře help linky především k většímu množství seniorů, kteří jsou nejzranitelnější skupinou (zatím čerpá jen asi 10 %!), ale i samoživitelů a nízkopříjmových rodin. Ti všichni se mohou v nouzi obrátit na help linku, kde je tým pracovníků vyslechne a poradí, jak konkrétní situaci nejlépe řešit. Na základě příjmů a výdajů spojených s bydlením může spočítat, jestli mají nárok na příspěvek na bydlení, jak vysoký by mohl být a poradí, kde a jak si o něj zažádat. V komplikovanějším případě může propojit i s pracovníky v terénu, pokud v jejich lokalitě působí. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.

 

 

 

SmVaK Ostrava - Oslavy Světového dne vody v úpravnách pitné vody a čistírnách odpadních vod

15. února 2023, 10:27 | Po několikaleté pauze způsobené pandemií onemocnění covid-19 se opět otevřou u příležitosti letošních oslav Světového dne vody veřejnosti severomoravské největší úpravny vody a čistírny odpadních vod. Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Mottem letošních oslav je Accelerating change s podtitulem, že k vyřešení celosvětových problémů týkajících se vody a hygieny je nezbytné co nejrychleji ve vzájemné spolupráci jednat.

 

 

 

Cvičení pro seniory s Dominikou Cymerys

13. února 2023, 14:23 | Správně uzpůsobena tělesná aktivita seniora má pozitivní vliv nejen na
fyzické, ale i psychické zdraví. Přínosy z tělesné aktivity seniora jsou
obrovské, počínaje zlepšením krevního oběhu a snížením projevů deprese
konče. Přijďte rozhýbat své tělo!

 

 

 

PČR - prevence v období jarních prázdnin

6. února 2023, 08:08 | Oddělení prevence Územního odboru Frýdek – Místek Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje zveřejňuje informace, které se týkají prevence v období jarních prázdnin. Informace k tomuto tématu společně s fotografiemi jsou obsaženy v příloze.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na ÚNOR 2023

30. ledna 2023, 15:27 | Součástí jsou rovněž plakáty k akcím, které Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci ÚNOR pořádá.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo