DÁMSKÁ JÍZDA 9. 3. 2024 v 16:00 hodin, Jablunkov, sál radnice

Posezení u příležitosti oslavy MDŽ - 15. 3. 2024 Hotel Kempa v Bukovec

20. února 2024, 11:27

Aktuální informace pro občany o službách Finančního úřadu pro Moravskoslezský

14. února 2024, 06:40 | 2. dubna končí lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob v tradiční papírové podobě. Zveřejňujeme proto aktuální informace pro občany o službách Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, které se pojí s podáváním přiznání k dani z příjmů fyzických osob, zejména o výjezdech finančního úřadu do obcí a o prodloužených úředních hodinách. Současně přikládáme odkazy na aktuální informace na webu FS a leták s návodem, jak vyplnit daňové přiznání elektronicky. Zaměstnanci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj v březnu uskuteční 54 výjezdů do vybraných obcí, aby občanům usnadnili podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2023. Finanční úřad zřizuje k této problematice také speciální informační linku.
Celou tiskovou zprávu najdete v příloze.

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 si připomínáme Evropský den obětí trestných činů - Policie ČR

13. února 2024, 10:25 | Rozblikáme majáky!
Jaký máte pocit, když kolem Vás projede policejní auto s majákem? Mně většinou proběhne hlavou myšlenka - co se asi mohlo stát? Kde? Komu? Jsou moji blízcí v pořádku? Uvědomím si, jak se během chvilky může změnit celý život. Obětí trestného činu se může stát kdokoliv z nás, komu bylo ublíženo na zdraví, způsobena majetková nebo nemajetková újma.

Kino Mír Jablunkov - program na měsíc únor 2024

5. února 2024, 06:53

Oznámení o vyhlášení konkurzního řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Nýdek

5. února 2024, 06:48 | Rada obce Nýdek ve smyslu § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, oznamuje vyhlášení konkurzního řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Nýdek se sídlem Nýdek 293, 739 95 Nýdek, IČ: 60801701. Více informací najdete v příloze.

Maškarní ples

22. ledna 2024, 10:25 | Spolek přátel kultury a sportu zve na již tradiční Maškarní ples tentokrát na téma PRAVĚK, který se uskuteční v sobotu 10. února 2024 v Kulturním domě Písečná.

UPOZORNĚNÍ na plánovanou odstávku elektrické energie 8. 2. 2024

18. ledna 2024, 08:01 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 8. 2. 2024 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Seznam nemovitostí zahrnující odstávku najdete v příloze.

Podpora svépomocných skupin při péči o osobu blízkou

17. ledna 2024, 10:49 | Péče o osoby blízké v nepříznivé životní situaci jako je nemoc, stáří, postižení apod. je náročná, vyčerpávající a hlavně smysluplná. Pečující potřebují rovněž „péči“ ve smyslu podpory a poskytnutí té správné informace. Chtějí znát zprávy, kontakty, a to v jazyce jim srozumitelným a vlastním. Neformální pečující mají mnohdy potřebu se potkávat a vědět, že situaci, kterou žijí, prožívají i jiní. Nejen systémová podpora pro neformální pečující, ale i soudržná společnost, pozitivní vnímání komunitního života a realizace svépomocných aktivit má velkou sílu a naději pro všechny zainteresované. A tak právě svépomocná skupina může pečujícím poskytnout nenahraditelný zdroj pomoci, zkušeností a sdílení.
Mnohdy se životní situace změní ve velmi krátkém okamžiku a často nečekaně. Na neformální pečující je v jistém slova smyslu vyvíjen tlak v podobě vyrovnávání se se sdělenou diagnózou blízkého člověka a celkově s nově nastalou situací. Touha a potřeba se postarat v domácím přirozeném prostředí nemocného bývá mnohdy velmi silná. Tato pohnutka může mít mnoho důvodů, jako oddanost či láska ke svému blízkému. Pečující musí v takto nelehké pozici najít vnitřní sílu a odhodlání nejen k péči samotné, ale i nebát se zeptat a požádat o pomoc.
Pečující mnohdy tápou v oblasti pomoci a podpory při péči o svou osobu blízkou, která se nachází v nepříznivé sociální situaci z důvodu svého zdravotního stavu. Ve svém okolí však mohou najít možnosti podpory, zdroje informací a osobních zkušeností. V Moravskoslezském kraji existuje síť svépomocných skupin sdružující neformální pečující, kteří v domácím prostředí pečují o svého blízkého různé věkové kategorie s různým typem postižení. Pro snadnější vyhledání, orientaci mezi svépomocnými skupinami a zejména za účelem nabídnutí individuální pomoci a podpory s cílem udržení péče v domácím prostředí byl odborem sociálních věcí vytvořen seznam těchto skupin s aktuálními kontakty: Pečující o své osoby blízké mohou využít podporu svépomocných skupin, jejichž seznam najdete v příloze.

UPOZORNĚNÍ na plánovanou odstávku elektrické energie 6. 2. 2024

16. ledna 2024, 09:44 | Jménem provozovatele distribuční soustavy společnosti ČEZ Distribuce, a.s., si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v obci Písečná dne 6. 2. 2024 v době od 7.30 do 15.00 hodin.
Seznam nemovitostí zahrnující odstávku najdete v příloze.