Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na PROSINEC 2023

29. listopadu 2023, 12:36

Zpravodaj obce Písečná 3/2023

24. listopadu 2023, 11:31 | Poslední letošní číslo zpravodaje obce Písečná právě vyšlo. Můžete si jej stáhnout a přečíst v elektronické podobě.

Obecní Mikuláš 2023

20. listopadu 2023, 13:48 | Srdečně Vás zveme na obecního "Mikuláše", který se uskuteční v úterý 5.12.2023. Program začíná v kulturním domě od 15.30 hodin divadelním představením pro děti s názvem "Jak pejsek s kočičkou připravovali Mikuláše a vánoce" v podání divadla Tety Chechtalíny. V 16.30 se můžete těšit na koncert pěveckého sboru IDARED a od 16.50 budou zpívat koledy děti ze ZŠ Písečná. Dárečky pro děti přiveze Mikuláš v 17.15 hodin. K zakoupení budou domácí sváteční koláče a výrobky dětí ze ZŠ a MŠ Písečná , které připravili ve spolupráci se Sdružením rodičů při ZŠ a MŠ Písečná – svícny, vánoční přání a mnoho dalšího…
Přijďte si pochutnat na čertovském guláši, který pro vás připraví Klub důchodců Písečná.
Na zahřátí bude pro děti připraven čaj a dospělí se můžou těšit na tradiční svařák.

Vánoční koncert IDARED

20. listopadu 2023, 04:57 | Pěvecký sbor IDARED Vás srdečně zve na Vánoční koncert, který se uskuteční v neděli 3. 12. 2023 do 16.30 hodin v Kulturním domě.

Varování před podvodnými SMS

10. listopadu 2023, 11:48

Poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná

9. listopadu 2023, 07:44 | Od 1. 1. 2024 mohou právnické i fyzické osoby žádat o dotace z rozpočtu obce Písečná na akce nebo činnost dle „Zásad pro poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná“. Zásady pro poskytování dotace a také žádost o poskytnutí individuální dotace najdete v příloze.

Homesharing - sdílená výpomoc pro rodiny, které mají dítě s poruchou autistického spektra.

9. listopadu 2023, 07:24 | DARUJTE SVŮJ ČAS!
„I ve vaší blízkosti může být rodina, která potřebuje pomoc!“
Pomozte s péčí o děti s autismem
Máte volný čas a hledáte jeho smysluplné naplnění? Rádi byste svůj čas trávili s někým, kdo vás obohatí? Ukáže vám svět z jiného úhlu pohledu? Jste rodiče dětí, které jdou již svou cestou, a vy hledáte nové uplatnění?
Staňte se hrdiny! Těmi, kdo nabídne svůj čas a energii dítěti s autismem. Pomozte jejich rodičům odpočinout si. Věnujte svůj volný čas dítěti s autismem – ať už pár hodin, den či víkend. Díky vám získá dítě s autismem nové podnět a zážitky. Jeho rodičům umožníte věnovat chvíli času sobě, partnerskému vztahu, dalším dětem, zajistit v klidu nákup, úklid domácnosti. Prostě to, na co v důsledku péče o dítě s autismem nemají prostor.
Poznejte svět z jiné perspektivy!
Přihlásit se můžete zde: https://mikasazs.cz/homesharing-hostitel/ nebo kontaktujte Jana Svojanovského na čísle: 737 355 123.

Rekonstrukce veřejného osvětlení

6. listopadu 2023, 12:40 | Dnešním dnem byla zahájena rekonstrukce sítě veřejného osvětlení spočívající ve výměně svítidel osazených sodíkovými výbojkami za svítidla s LED technologií. Stávající lampy o výkonu 70 watt v počtu 91 kusů budou nahrazeny svítidly o výkonu 15 watt – 75 kusů, 25 watt – 22 ks a 40 watt – 5 ks. Podél hlavní obslužné komunikace bude nově osazeno 11 svítidel. Celkem bude instalováno 102 nových svítidel. Po realizaci dojde ke snížení spotřeby sítě veřejného osvětlení o 80% a ze stávající roční spotřeby ve výši 35 MWh poklesne spotřeba na cca 7 MWh. Obec tak ušetří cca 150 000 Kč ročně na nákupu elektrické energie. Intenzitu svícení svítidel je možno individuálně regulovat a jejich svícení bude utlumeno v době od 22.00 do 04.00 hodin. Náklady na realizaci jsou ve výši 1,13 mil. Kč. Dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu pokryje 60% nákladů. Práce provádí společnost ČEZ Energetické služby s.r.o. prostřednictvím subdodavatele. Při provádění prací bude využívána vysokozdvižná plošina a může tak docházet ke krátkodobým omezením v provozu na místních komunikacích. Práce budou prováděny do konce měsíce listopadu.

SmVaK Ostrava - Koordinovaný vývoz žump a septiků

6. listopadu 2023, 11:09 | Po úspěšných akcích v uplynulých obdobích startuje v poslední listopadové dekádě v Moravskoslezském kraji další kolo koordinovaných vývozů žump a septiků z domácností, které nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. Více se dočtete v přiloženém článku.

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na měsíc LISTOPAD 2023

3. listopadu 2023, 10:39 | Přehled akcí v regionu Jablunkovska na měsíc listopad 2023.