Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky , Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN vydané na základě jednání Bezpečnostní rady státu

10. března 2020, 11:54 | Na základě jednání Bezpečnostní rady státu vydalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky dne 10. 3. 2020 Mimořádné opatření, Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, na základě kterého se:

Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020:
- osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělání ve školách a školských zařízení podle zákona č. 561/20004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů,
- osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.
Opatření se zaměřuje na všechny osoby organizující vzdělávání podle shora uvedených zákonů. Toto Mimořádné opatření je platné do jeho odvolání.

Ministerstvo zdravotnictví dále vydalo dne 10. 3. 2020 Mimořádné opatření, Č. j.: MZDR 10666/2020-1/MIN/KAN, kterým se ode dne 10. 3. 2020 od 18:00 hodin zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.

Karanténa a jak se v ní chovat

10. března 2020, 09:34 | V přiloženém článku najdete karanténní opatření a doporučení, která jsou v souladu s opatřením MZČR č. j.: MZDR 10386/2020-1/MIN/KAN.

Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2019 - informace Finančního úřadu

4. března 2020, 12:50 | Od 5. března vyjíždí úředníci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj mimo svá pracoviště, aby vybírali přiznání k dani z příjmů fyzických osob ve vybraných obcích. Jejich seznam najdete v přiložené Tiskové zprávě Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

Usnesení č. 14 z jednání ZO Písečná dne 3. 2. 2020

Úřední deska Dokument byl umístěn na úřední desce

Vyvěšeno:

Svěšeno:

12. února 2020, 14:51

Oznámení - Zálohy za pronájem objektů

6. února 2020, 11:38 | Upozorňujeme zájemce o pronájem objektů Kulturního domu Písečná nebo Výletiště Písečná, že od měsíce února 2020 dochází k navýšení ceny zálohy za pronájem. Výše zálohy na každý objekt je stanovena ve výši 3 000 Kč.

Tvořivé dílny - MOZAIKA

3. února 2020, 16:05 | Srdečně vás zveme na další tvořivé dílničky, které se pod vedením paní Ivany Hejnyšové uskuteční v pátek 20. března od 15.00 hodin v objektu Výletiště. Ze skleněné mozaiky budeme vyrábět květináč nebo obrázek na zeď. Cena 250 Kč, v ceně je materiál na výrobek a občerstvení. Vzhledem k tomu, že materiál je potřeba objednat a počet míst je omezen, je nutné se předem přihlásit na obecním úřadě, a to do 28. 2. 2020.

Podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2020

21. ledna 2020, 12:51 | V pátek 31. ledna skončí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2020 a také možnost přihlásit se k placení této daně na rok 2020 prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Z uvedeného důvodu jsou od 20. ledna do 31. ledna mimořádně rozšířeny úřední hodiny na všech 18 územních pracovištích finančního úřadu. Bližší informace naleznete v příloze.

Obálka do ledničky neboli IN.F.Obálka JE TADY!

21. ledna 2020, 11:08 | Vážení občané,
s radostí Vám oznamujeme, že aktivita Moravskoslezského kraje pod osobní záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Jiřího Navrátila, MBA, nazvaná IN.F.Obálka z projektu „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“ byla realizována. IN.F.Obálku si můžete vyzvednout u obecního úřadu. Aktivita je zaměřená na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí.
• IN.F.Obálka (= Informace jako Forma ochrany) je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem: Zde je IN.F.Obálka, s telefonními čísly na složky záchranného systému).
• IN.F.Obálka slouží k předání údajů o vašem zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se ve Vaší domácnosti ocitnete v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.
• IN.F.Obálka může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Vyplníte formulář s požadovanými údaji a vložíte jej zpět do plastové obálky, kterou umístíte do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou označíte dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.
Upozorňujeme vás, že obec Písečná, Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí, jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce, nepověřily žádné osoby ani organizace kontrolou IN.F.Obálek!
Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky a z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Kulturní a sportovní akce na Jablunkovsku - ÚNOR 2020

21. ledna 2020, 10:51 | Zveřejňujeme přehled kulturních a sportovních akcí, konaných na Jablunkovsku v měsíci únoru 2020.

Tříkrálová sbírka 2020 - výsledky

21. ledna 2020, 10:22 | Tříkrálová sbírka 2020 byla ukončena. Její výsledky a poděkování pracovníků a klientů Charity Jablunkova najdete v příloze.