Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Novinky

Nabídka pracovní příležitosti na pozici průvodce a propagačního pracovníka

4. dubna 2022, 09:36 | GOTIC v Mostech u Jablunkova vyhlašuje výběrové řízení na pozici průvodce a propagačního pracovníka. Předpokládaný nástup je 1.6.2022.
Více informaci naleznete v přiložené nabídce.

 

 

 

Vývoz žump a septiků

30. března 2022, 13:05 | Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava informují o koordinovaném vývoze žump a septiků pro ty, kteří nejsou napojeni na kanalizaci pro veřejnou potřebu.
Tuto službu poskytují kontinuálně, výhodou aktuální akce je to, že se mohou domluvit sousedé/rodina atd. a nechat si vyvézt žumpu nebo septik najednou. Tím ušetří za dopravu, když se počítá jen jedna cesta, která se rozpočítá mezi více domácností. Objem samozřejmě musí být takový, aby se vše vešlo do jednoho vozu, který má kapacitu 10 kubíků.
Podrobnější informace včetně jednotlivých vývozů naleznete v příloze.

 

 

 

Jaro a Velikonoce v Mostech u Jablunkova

28. března 2022, 14:13 | Gorolské turistické informační centrum zve v sobotu 2.4.2022 do Mostů u Jablunkova, kde bude v kulturním domě PZKO „Kasowy“ a venku na prostranství probíhat akce „Jaro a Velikonoce“.

Těšit se můžete na velikonoční dílny, na kterých se budou plést pomlázky, zdobit vajíčka a perníčky a vyrábět různé velikonoční a jarní dekorace. Chybět nebude ani velikonoční kavárna.

Letos poprvé bude také venkovní program. Na pódiu u PZKO bude od 14:45 do 18:00 hrát kapela LIBERDA GANG. Dále zde bude Velikonoční jarmark a stánek s občerstvení.

Na akci budou také vystavené soutěžní práce „Jarní dekorace do nádoby“ a předané ceny. Dekorace tvořily děti do 15 let.

O nejpěknější dekoraci můžete hlasovat do 31.3.2022 na našem webu www.gotic.cz zde (sekce Soutěže) celkem ve čtyřech kategoriích.

Vezměte všechny své příbuzné a známe a přijďte načerpat jarní atmosféru, velikonočně se naladit a hlavně se dobře bavit. Všichni jsou srdečně zváni.

Podrobnější informace o programu naleznete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Online beseda o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči

28. března 2022, 07:31 | Slezská diakonie zve na nový termín online besedy z oblasti duševního zdraví: ‚‚Péče pro pečující‘‘ - o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči. Besedu povede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Zdeňka Szkanderová, která má s lidmi s duševním onemocněním i jejich blízkými dlouholeté zkušenosti. Více informací včetně odkazu pro přihlášení k platformě Zoom, v rámci níž beseda proběhne najdete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Jarní tancovačka

23. března 2022, 13:36 | Sdružení rodičů při ZŠ a MŠ Písečná vás srdečně zve na Jarní tancovačku, která je obdobou zimního plesu, který se kvůli vládním opatřením zrušil.
Akce se bude konat dne 23. 4. 2022 v Kulturním domě Písečná.
Více informací naleznete v příloze.

 

 

 

Program kina Mír Jablunkov - duben 2022

23. března 2022, 11:44

 

 

 

Velikonoční jarmark

23. března 2022, 09:50 | V neděli 10.4.2022 Sdružení rodičů a přátel školy obce Písečná pořádá Velikonoční jarmark, který se bude konat v areálu Výletiště v Písečné.
Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

 

Daňové úlevy v oblasti DPH v souvislosti se situací na Ukrajině

23. března 2022, 09:41 | Finanční správa informuje o následujících daňových dopadech poskytnutí darů souvisejících se současnou vlnou solidarity a poskytováním darů, ať ve formě finančních prostředků či materiální pomoci, na podporu Ukrajiny, a častými dotazy na daňové dopady v oblasti daně z přidané hodnoty.
Více informací naleznete v příloze

 

 

 

Bezplatná přeprava pro občany Ukrajiny

21. března 2022, 15:22 | Od 9. 3. 2022 je občanům Ukrajiny a jejich dětem poskytnuto bezplatné cestování ve spojích veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji, které jsou součástí Integrovaného dopravního systému ODIS. Podmínky bezplatného cestování najdete v přiloženém letáku.

 

 

 

Charita pro Ukrajinu

21. března 2022, 15:21 | Charita Jablunkov umístila v kanceláři Obecního úřadu Písečná pokladničku, do které mohou občané v případě zájmu vložit finanční příspěvek na pomoc Ukrajině.
Děkujeme.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo