Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Obec

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na KVĚTEN 2023

2. května 2023, 08:34 | Zveřejňujeme přehled akcí v regionu jablunkovska na měsíc KVĚTEN 2023.
Přikládáme rovněž plakáty k akcím, které jablunkovské centrum kultury a informací pořádá.

 

 

 

Vítání občánků 22. března 2023

26. dubna 2023, 12:31 | Třináct nových občánků přivítal do obce pan starosta ve středu 22. března při malé slavnosti v Kulturním domě. Děti z mateřské školy si pod vedením své paní učitelky připravily krátké vystoupení, které přispělo ke slavnostní náladě události. Skutečnost o narození dítěte stvrdili rodiče svým podpisem do pamětní knihy a maminky od vedení obce obdržely kytičku. Miminka již tradičně dostala na památku keramiku se svým jménem a plyšovou hračku. Součástí bylo i fotografování každé rodiny s miminkem, kdy sada fotografií bude dalším dárkem, který rodiče obdrží. V letošním roce byly přivítány tyto děti: Hana Przyczková, Marie Przyczková, Karolína Byrtusová, Marcel Kowollik, Aleš Borkovec, Jiří Lukosz, Antonín Cienciala, Lucie Sikorová, Adam Onderek, Dominika Szkanderová, Vladislav Lipowski, Melia Olivia Horobin a Tomáš Buček.
Všem rodinám přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví, lásky i rodinné pohody.

 

 

 

Gorolský triatlon 2. ročník 24. 6. 2023

25. dubna 2023, 07:39 | Pro příznivce velkých výzev je opět připraven 2. ročník Gorolského triatlonu tentokrát opravdu s disciplínou plavání.
Plavání bude probíhat v Žermanické přehradě s točením kolem bójky ve směru hodinových ručiček.

Cyklistická část: od Žermanické přehrady cyklistickou trasou 6005 až po rozcestník Vyšní Lhoty, pak Olšákovou cestou na Prašivou, z Prašivé po žluté turistické značce do Komorní Lhotky, pak cyklotrasou 46 do Smilovic a cyklotrasou 6150 na parkoviště Skiareál Řeka.

Běžecká část: z parkoviště nahoru sjezdovkou na Příslop, po červené na rozcestník Pod Velkým Lipovým, pak po žluté na Šindelnou sedlo, dále po modré přes Šindelnou na Velký Javorový a pak zpět dolů lesními cestami na parkoviště Skiareál Řeka do cíle!

Vykročte z komfortní zóny a pojďte si dát do těla!!!

Detailní informace naleznete na https://www.gorolskytriatlon.cz/

 

 

 

Výlet s průvodcem jablunkovským arboretem a stavění máje, Gorolympiáda a pálení čarodějnic na Slamníku v Mostech u Jablunkova

25. dubna 2023, 07:21 | Na sobotu 29.4.2023 si pro vás Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova připravilo výlet s průvodcem. Zvou všechny milovníky květeny, historie a architektury na komentovanou prohlídku Jablunkovské arboreta v areálu sanatoria.
Po prohlídce bude následovat pěší výlet přes Vitališov na Dolní Mosty, kde pěší výlet ukončíme. O další program sobotního odpoledne se Vám postarají majitelé a přátelé hospody U hřiště Slamník. Připravují stavění máje, Gorolympiádu, vatru a pálení čarodějnic.

 

 

 

Den země v Písečné - Ukliďme Česko

14. dubna 2023, 14:00 | Zapojte se s námi do úklidu! Chceme mít naší obec čistou a krásnou, proto budeme uklízet veřejná prostranství, příkopy u silnic, turistické stezky, lesy a koryto potoka Kotelnice. Dne 15. dubna 2023 proběhne další ročník akce Den Země v Písečné - Ukliďme Česko. Sraz bude ve 14.00 hodin před budovou Obecního úřadu v Písečné. S sebou si vezměte pevnou obuv a především dobrou náladu. Pytle a rukavice zajistíme. Za odměnu se těšte na opékání špekáčků a něco sladkého na zub.

 

 

 

Filmový festival pěveckého sboru IDARED

29. března 2023, 15:49 | Pěvecký sbor IDARED Vás srdečně zve na jejich filmový koncert, který se uskuteční dne 23. 4. 2023 v 16:30 hodin v Evangelickém kostele v Písku u Jablunkova.

 

 

 

Na stojáka! v Nýdku - Miloš Knor

29. března 2023, 12:48 | Obec Nýdek srdečně zve na představení „ONE KNOR SHOW“, které se uskuteční dne
12. 04. 2023 v Zázemí pro sportovce v Nýdku od 19:00. Těšte se na zábavný večer, který bude jistě „oknořen“ pořádnou dávkou vtipů a humoru. Cena vstupenky: 250,-kč. Předprodej: Obecní úřad Nýdek a Dřevionka. Zajištěno občerstvení, omezená kapacita!

 

 

 

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na DUBEN 2023

22. března 2023, 07:38 | Zveřejňujeme přehled akcí v regionu jablunkovska na měsíc DUBEN 2023.
Přikládáme rovněž plakáty k akcím, které jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci DUBEN pořádá.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc BŘEZEN 2023

6. března 2023, 16:18 | Rovněž přikládáme plakáty k akcím, které Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci Březen pořádá.

 

 

 

Program kina Mír na březen 2023

6. března 2023, 16:16

 

 

 

Strana výpisu

 

Přehled kulturních a sportovních akcí

Spolky

Fotogalerie

Mapy

Historie

Současnost

Demografie

Jízdní řády

Kniha návštěv

Streetview

Odkazy

Rezervace Kulturního domu a Výletiště

Virtuální prohlídky

Ubytování

Běh Písečnou

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo