Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

30letá válka na Velké šanci

23. května 2022, 09:21 | Gorolské turistické informační centrum srdečně zve v sobotu 11.6.2022 do historického opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova, kde budou ke shlédnutí vojáci – mušketýři, kteří v 1.pol. 17.st. Velkou šanci bránili, ale také uherští hajduci, proti nimž byla Velká šance budována.

Ukázky ze života vojáků na Velké šanci za 30leté války zde budou prezentovány od 10:00 do 15:00.

Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc KVĚTEN 2022

4. května 2022, 12:44 | Zveřejňujeme přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc KVĚTEN 2022. Přehled naleznete v příloze.
Přikládáme také plakáty k akcím, které Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci květnu pořádá.

 

 

 

Program kina Mír Jablunkov - květen 2022

2. května 2022, 11:35

 

 

 

Gorolský triatlon / Třinec - Ustroň - Třinec

20. dubna 2022, 11:48

 

 

 

Turistický pochod „Putování nového Vybrance do služeb na Velkou šanci“

20. dubna 2022, 11:09 | Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova zve na turistický pochod pro veřejnost „Putování nového Vybrance do služeb na Velkou šanci“, který se bude konat v sobotu 30. 4. 2022.
Registrace účastníků je v IC Mosty u Jablunkova (Dřevěnka na Fojtství) od 9:00 do 13:00.

Na trase bude 6 zastavení se základními údaji o vybrancích (co bylo jejich úkolem na šancích, jaké nástroje používali a podobně). V cíli – v Návštěvnickém centru, účastníci vyplní jednoduchý kvíz, jehož otázky budou reagovat na témata jednotlivých zastavení. Za správně vyplněný kvíz na vás čeká překvapení.

A na co se ještě můžete v cíli těšit?
U opevnění Velká šance se společnými silami postaví májka, u ohniště bude pro dobrou pohodu zpívání u kytar a bude zajištěno i občerstvení.
Více informací o akci naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

 

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc DUBEN 2022

4. dubna 2022, 10:15 | Přehled naleznete v příloze.
Dále přikládáme pozvánky na přednášku CESTA DO PRAVĚKU a miniinteraktivní přednášku o ostrově Zanzibar, kterou povedou manželé Kantorovi z Písečné.

 

 

 

Pozvánka na benefiční akci SPOLU RUKU V RUCE v Ostravě

4. dubna 2022, 09:52 | Moravskoslezský kraj srdečně zve na benefiční akci s názvem "Spolu ruku v ruce", jejímž hlavním účelem je přiblížení života neformálních pečujících a osob s postižením
v běžné populaci.
Tato událost se uskuteční dne 14. 5. 2022 v prostorách Trojhalí Karolina v Ostravě a nabídne nejen hudební vystoupení interpreta Sebastian, bubenického souboru Rytmy a kapely DESmod, ale také bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na Cirkus trochu jinak, slackline exhibice, taneční vystoupení Duo Hybrids Crew a zážitkové, interaktivní workshopy, jejichž cílem je dosáhnout výše popsaného
účelu akce. Účastníci si budou moct vyzkoušet zvukovou střelbu, simulaci zrakového postižení i jiných zdravotních překážek, dále budou moci zhlédnout, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí či se seznámit s kompenzačními pomůckami prostřednictvím nácviku práce s nimi.
Vstupné na akci je dobrovolné, přičemž výtěžek z něj bude použit pro benefiční účel v podobě podpory dvou projektů svépomocných skupin sdružujících neformální pečovatele o blízkou osobu s postižením.
Podrobný program naleznete v přiloženém letáku.

 

 

 

Jaro a Velikonoce v Mostech u Jablunkova

28. března 2022, 14:13 | Gorolské turistické informační centrum zve v sobotu 2.4.2022 do Mostů u Jablunkova, kde bude v kulturním domě PZKO „Kasowy“ a venku na prostranství probíhat akce „Jaro a Velikonoce“.

Těšit se můžete na velikonoční dílny, na kterých se budou plést pomlázky, zdobit vajíčka a perníčky a vyrábět různé velikonoční a jarní dekorace. Chybět nebude ani velikonoční kavárna.

Letos poprvé bude také venkovní program. Na pódiu u PZKO bude od 14:45 do 18:00 hrát kapela LIBERDA GANG. Dále zde bude Velikonoční jarmark a stánek s občerstvení.

Na akci budou také vystavené soutěžní práce „Jarní dekorace do nádoby“ a předané ceny. Dekorace tvořily děti do 15 let.

O nejpěknější dekoraci můžete hlasovat do 31.3.2022 na našem webu www.gotic.cz zde (sekce Soutěže) celkem ve čtyřech kategoriích.

Vezměte všechny své příbuzné a známe a přijďte načerpat jarní atmosféru, velikonočně se naladit a hlavně se dobře bavit. Všichni jsou srdečně zváni.

Podrobnější informace o programu naleznete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Online beseda o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči

28. března 2022, 07:31 | Slezská diakonie zve na nový termín online besedy z oblasti duševního zdraví: ‚‚Péče pro pečující‘‘ - o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči. Besedu povede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Zdeňka Szkanderová, která má s lidmi s duševním onemocněním i jejich blízkými dlouholeté zkušenosti. Více informací včetně odkazu pro přihlášení k platformě Zoom, v rámci níž beseda proběhne najdete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Program kina Mír Jablunkov - duben 2022

23. března 2022, 11:44

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo