Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Přehled kulturních a sportovních akcí na Jablunkovsku na měsíc DUBEN 2022

4. dubna 2022, 10:15 | Přehled naleznete v příloze.
Dále přikládáme pozvánky na přednášku CESTA DO PRAVĚKU a miniinteraktivní přednášku o ostrově Zanzibar, kterou povedou manželé Kantorovi z Písečné.

 

 

 

Pozvánka na benefiční akci SPOLU RUKU V RUCE v Ostravě

4. dubna 2022, 09:52 | Moravskoslezský kraj srdečně zve na benefiční akci s názvem "Spolu ruku v ruce", jejímž hlavním účelem je přiblížení života neformálních pečujících a osob s postižením
v běžné populaci.
Tato událost se uskuteční dne 14. 5. 2022 v prostorách Trojhalí Karolina v Ostravě a nabídne nejen hudební vystoupení interpreta Sebastian, bubenického souboru Rytmy a kapely DESmod, ale také bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na Cirkus trochu jinak, slackline exhibice, taneční vystoupení Duo Hybrids Crew a zážitkové, interaktivní workshopy, jejichž cílem je dosáhnout výše popsaného
účelu akce. Účastníci si budou moct vyzkoušet zvukovou střelbu, simulaci zrakového postižení i jiných zdravotních překážek, dále budou moci zhlédnout, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí či se seznámit s kompenzačními pomůckami prostřednictvím nácviku práce s nimi.
Vstupné na akci je dobrovolné, přičemž výtěžek z něj bude použit pro benefiční účel v podobě podpory dvou projektů svépomocných skupin sdružujících neformální pečovatele o blízkou osobu s postižením.
Podrobný program naleznete v přiloženém letáku.

 

 

 

Jaro a Velikonoce v Mostech u Jablunkova

28. března 2022, 14:13 | Gorolské turistické informační centrum zve v sobotu 2.4.2022 do Mostů u Jablunkova, kde bude v kulturním domě PZKO „Kasowy“ a venku na prostranství probíhat akce „Jaro a Velikonoce“.

Těšit se můžete na velikonoční dílny, na kterých se budou plést pomlázky, zdobit vajíčka a perníčky a vyrábět různé velikonoční a jarní dekorace. Chybět nebude ani velikonoční kavárna.

Letos poprvé bude také venkovní program. Na pódiu u PZKO bude od 14:45 do 18:00 hrát kapela LIBERDA GANG. Dále zde bude Velikonoční jarmark a stánek s občerstvení.

Na akci budou také vystavené soutěžní práce „Jarní dekorace do nádoby“ a předané ceny. Dekorace tvořily děti do 15 let.

O nejpěknější dekoraci můžete hlasovat do 31.3.2022 na našem webu www.gotic.cz zde (sekce Soutěže) celkem ve čtyřech kategoriích.

Vezměte všechny své příbuzné a známe a přijďte načerpat jarní atmosféru, velikonočně se naladit a hlavně se dobře bavit. Všichni jsou srdečně zváni.

Podrobnější informace o programu naleznete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Online beseda o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči

28. března 2022, 07:31 | Slezská diakonie zve na nový termín online besedy z oblasti duševního zdraví: ‚‚Péče pro pečující‘‘ - o tom, že i lidé pečující o druhé potřebují péči. Besedu povede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Zdeňka Szkanderová, která má s lidmi s duševním onemocněním i jejich blízkými dlouholeté zkušenosti. Více informací včetně odkazu pro přihlášení k platformě Zoom, v rámci níž beseda proběhne najdete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Program kina Mír Jablunkov - duben 2022

23. března 2022, 11:44

 

 

 

Kulturní a sportovní akce na Jablunkovsku - BŘEZEN 2022

2. března 2022, 09:32 | Zveřejňujeme přehled kulturních a sportovních akcí konaných na Jablunkovsku v měsíci březen 2022.
V příloze také najdete plakáty konaných akcí.

 

 

 

Program kina Mír - březen 2022

28. února 2022, 11:40

 

 

 

Soutěž v dětském zpěvu lidových písní a muzik ZPĚVÁČEK

23. února 2022, 08:52 | Základní umělecká škola zve na soutěž v dětském zpěvu lidových písní a muzik, která se uskuteční 11. 3. 2022 v ZUŠ Jablunkov.
Bližší informace naleznete v přiložené pozvánce.

 

 

 

Pozvánka na přednášku "Čína"

5. ledna 2022, 13:09 | Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci lednu zve na přednášku na téma "Čína", kterou povede p. Radim Dolák.

 

 

 

Výstava Pasy pro život

5. ledna 2022, 13:00 | Jablunkovské centrum kultury a informací v měsíci lednu pořádá výstavu věnovanou polským diplomatům zachraňující Židy během druhé světové války.

 

 

 

Strana výpisu

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo