Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Pomoc s registrací k očkování proti COVID - 19

19. ledna 2021, 09:57 | V pátek 15. ledna od 8.00 h byl spuštěn Centrální rezervační systém očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let.
Každý zájemce o očkování starší 80 let se bude muset registrovat do Centrálního rezervačního systému očkování na webové stránce https://crs.uzis.cz/, kam nahlásí své osobní údaje. Od 1. 2. 2021 se očekává otevření registračního systému pro osoby starší 65 let. Obecní úřad Písečná rovněž nabízí podporu a asistenci při registraci. Nabídka je určena především seniorům s pobytem v naší obci ve věku nad 65 let, kteří nemohou využít pomoci příbuzných, žijí v domácnosti sami nebo nejsou vybaveni potřebnou počítačovou technikou.

Každý zájemce o očkování starší 80 let se bude muset registrovat do Centrálního rezervačního systému očkování na webové stránce https://crs.uzis.cz/, kam nahlásí své osobní údaje. Od 1. 2. 2021 se očekává otevření registračního systému pro osoby starší 65 let. Obecní úřad Písečná rovněž nabízí podporu a asistenci při registraci. Nabídka je určena především seniorům s pobytem v naší obci ve věku na

Proces rezervace a registrace v systému je náročný a ne každý starší občan ale možnost a schopnost využít osobně elektronického rezervačního systému, proto senioři mohou zavolat přímo na telefonní linku  ministerstva zdravotnictví 1221 nebo linku Moravskoslezského kraje 800 720 210, kde vyškolený personál pro volajícího registraci zařídí. Registraci může za seniora provést také jeho rodinný příslušník, soused, známý nebo ošetřující lékař.

Obecní úřad Písečná rovněž nabízí podporu a asistenci při registraci. Nabídka je určena především seniorům s pobytem v naší obci ve věku nad 65 let, kteří nemohou využít pomoci příbuzných, žijí v domácnosti sami nebo nejsou vybaveni potřebnou počítačovou technikou. V případě, že nemůže pomoci rodina, známý nebo lékař a nedaří se dovolat na telefonickou pomoc, volejte na linku Písečná – 734 218 515. Individuálně se s vámi dohodneme na způsobu pomoci podle vaší aktuální situace. Pokud znáte ve svém sousedství osoby, kterým se registrace nezdařila a jsou v nesnázích, předejte jim naše informace.

Podle údajů, které máme momentálně k dispozici, doporučujeme, aby si zájemce o registraci dopředu nachystal tyto údaje – jméno a příjmení, místo trvalého pobytu, rodné číslo, název nebo číslo zdravotní pojišťovny, číslo pojištěnce a kontaktní mobilní telefonní číslo. Významně se tím urychlí komunikace při samotné registraci do centrálního rezervačního systému očkování. Po registraci obdrží zájemce potvrzující SMS zprávu, že registrace proběhla v pořádku. Ve chvíli, kdy bude v očkovacím centru dostatek vakcín, přijde registrovanému zájemci na mobil zpráva o možnosti rezervace termínu očkování a ověřovací kód pro samotnou rezervaci.

Očkování proti covid-19 je dobrovolné a hrazené ze zdravotního pojištění. 

Budeme velmi rádi, když se očkování aktivně zúčastníte. Očkování je momentálně nejrychlejší cesta, jak se vrátit k běžnému životu. Začátek očkování znamená naději, že se budeme moci znovu bezpečně potkávat se svými blízkými a žít jako dřív

  • Pomoc s registrací k očkování proti COVID - 19
    Pomoc s registrací k očkování proti COVID - 19

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo