Slevová karta Těšínské Slezsko Region Card

25. května 2021, 07:43 | Ve spolupráci s producenty místních regionálních potravin připravila Rada cestovního ruchu TO Těšínské Slezsko pro návštěvníky turistické oblasti Těšínské Slezsko speciální akci. K nákupu slevové karty Těšínské Slezsko Region Card získáte vybraný regionální produkt zdarma. Tyto regionální produkty nesou označení „Gorolsko swoboda“, které je zárukou nejvyšší kvality.

Jarní počasí pomalu nabírá na síle, vládní opatření v souvislosti s Covidem naopak trochu polevují. Tak snad již nastal vhodný čas, abychom Vám představili novinku, kterou jsme připravili pro návštěvníky a výletníky po Těšínském Slezsku. Pořiďte si Těšínské Slezsko Region Card – slevovou kartu, se kterou si můžete na území Těšínského Slezska dopřát více zážitků za méně peněz.

Dopřejte si snídani s medem z Goralije. Ochutnejte kvalitní med, který vzniká v prostředí beskydských lesů a luk v okolí Bukovce. Česlav a Andrzej Bieleszovi nabízejí světlejší med z ovocných stromů a lučního kvítí nebo tmavší – medovicový lesní. Kvalita medu závisí nejen na prostředí, ale také na způsobu chovu včel. Bieleszovi se chovu včel věnují již po čtyři generace. Jejich prioritou je chovat včely podle přírodních zákonů. Tak, jak by si včelstva budovala hnízda sama v přírodě. Ochutnat med z Goralije můžete i Vy. Pokud si zakoupíte Těšínské Slezsko Region Card v některém z informačních center v Těšínském Slezsku, získáte skleničku s medem z Goralije jako dárek.

A pokud chcete Goralii skutečně poznat, vypravte se přímo do Bukovce – třeba do Wellness Hotelu Kempa. Se slevovou kartou Těšínské Slezsko Region Card získáte 25% slevu na pobyt nebo 20% slevu na vstup do wellness. Okolní krajina nabízí nespočet zajímavých míst k návštěvě. Navštívit můžete např. nejvýchodnější bod České republiky, který se nachází nedaleko hotelu. Kolem hotelu vede cyklotrasa Olše – Olza (č. 10), která se vine celým Těšínským Slezskem do Bohumína. V zimních měsících si mohou návštěvníci dopřát lyžování v Kempalandu – lyžařském areálu, které se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu Kempa. Díky Těšínské Slezsko Region Card získáte 10% slevu na skipas nebo např. 10% slevu na skipas na dětské sjezdovce.

Za návštěvu také určitě stojí trojmezí na Hrčavě, které je místem styku tří států – Česka, Slovenska a Polska. A pokud si nedokážete představit odpoledne bez šálku dobré kávy, vyzkoušejte právě tu z Hrčavé. Pražírnička u Chalupky paní Vlasty Orešanské nabízí několik druhů čerstvě pražené kávy. A jednu z nich – Chalupčanku, můžete při zakoupení slevové karty Těšínské Slezsko Region Card získat jako dárek. Vydáte-li se do Hrčavy osobně, můžete si šálek kávy vychutnat přímo na terase Pražírničky s krásným výhledem do krajiny. A ochutnat další místní specialitu – likér Medová káva, který vznikl ve spolupráci s dalším místním producentem – panem Davidem Czyžem z Nýdku.

Produkty z rodinné likérky pana Czyža jsou známé pod značkou St. Ambrosius. V rodinné likérce vzniká např. Slezská medovina – originální medový likér vyrobený studenou cestou, čímž si zachovává léčebný účinek medu. Dalším z produktů je Originální sirup s propolisem. Tento léčivý zázrak je vhodný pro děti i dospělé. Třeba právě Slezskou medovinu nebo Originální sirup s propolisem si při zakoupení slevové karty odnesete jako dárek.

Navštivte Nýdek a poznejte krajinu, odkud Slezská medovina pochází, osobně. Třeba výlet na bájnou horu Čantoryji po Rytířské stezce stojí za to. Odměnou vám budou krásné výhledy do okolí z kovové rozhledny, která byla vybudována v roce 2002. Držitelé Těšínské Slezsko Region Card získají 20% slevu ze vstupného na rozhlednu.

A kde kartu s dárkem pořídíte?

Navštivte kterékoliv informační centrum v Těšínském Slezsku – od Mostů u Jablunkova po Bohumín (vyjma IC Český Těšín) a zakupte si slevovou kartu Těšínské Slezsko Region Card. Kartu pořídíte ve dvou variantách – dospělou a dětskou. Dospělý za 85 a dítě za 70 má díky kartě možnost získat řadu slev u smluvních partnerů. Platnost karty je 12 měsíců. Kartu můžete získat také u smluvních ubytovatelů. Více informací o kartě získáte na webu www.tscard.cz.