Přeskočit na obsah Přeskočit na menu

Sportovní sezóna můžů a žen 2016

Společná fotka na zakončení GP

7. prosince 2016, 06:38 | K závěru roku patří i bilancování. V tomto článku je krátce shrnuta sportovní sezóna mužů a žen SDH Písečná.

Letošní sezóna sportovních družstev byla velmi pestrá. Snad poprvé v historii se SDH Písečná mohl pyšnit dvěmi ženskými týmy. Oba týmy žen a jeden tým mužů se zúčastnili již třetího ročníku Gorolského poháru, několika pohárových soutěží a také se vydali na pár soutěží za hranice našeho okresu.

Dámy a slečny z týmu „A“ zahájily sezonu na domácích nočních závodech s celkem slušným výsledkem a v tomto duchu se snažily proplouvat všemi bodovanými koly Gorolského poháru. Občas přišel nějaký neúspěch, avšak téměř na každém kole urvaly nějaký ten bodík. Bohužel toto se nedělo u druhého ženského týmu „B“. I přes veškerou snahu a poctivé trénování se nemohly chlubit žádným hezkým umístěním a téměř celou první polovinu Gorolského poháru jim patřilo poslední místo v tabulce GP. Teprve po domácí soutěži a zárověň 5.kole GP se vše prolomilo a holky všem ukázaly, že jsou silnými soupeřkami. Bohužel pravidelné sbírání bodů za celkem vysoká umístění nestačilo na vytoužené umístění v TOP 5.

Oba ženské týmy se krásně spojily v jeden, vzájemně si vypomáhaly, když bylo potřeba, dokázaly se skvěle podporovat, ale i utěšovat v případě neúspěchu. Do další sezony můžeme určitě počítat s minimálně jedním týmem žen a když se holky nerozběhnou do světa nebo je nepohltí jiné povinnosti, určitě budou zase týmy dva.

Mužský tým byl letos složen ze zkušených hasičů závodníků. Jejich zkušenosti a kvality se ukazovaly na každé soutěži, i ve vysoké konkurenci. Občas jim taky nepřálo štěstí, ale chlapi se prali jak o život. Mířili letos na cíl nejvyšší a to na umístění v první top trojce Gorolského poháru. Bohužel ne všechny výkony se vydařily tak, jak by si pánové představovali a občas na soutěži přišli o tolik cenné body. Nicméně muži byli se svými výkony i tak spokojení, měli drobné změny v sestavě a než se všichni sehráli k dokonalosti, přišel konec sezony.

V říjnu jsme se všichni zúčastnili slavnostního zakončení Gorolského poháru, konajícího se v Chotěbuzi.  Shlédli jsme líbivé klipy, za které patří velké dík Radku Čmielovi a bavili se téměř do ranních hodin. Ženy z týmu „A“ přebraly cenu za celkové 9.místo a je škoda, že nebylo ještě pár kol navíc, holky to na konci léta parádně rozjely a určitě by se vyšplhaly v tabulce mnohem výš. Ženský tým „B“ se umístil na 7. místě a jen pár bodíků je dělilo od příček vyšších. Oba týmy něžného pohlaví si přichystaly obrovské překvapení v podobě stejných šatů v barvách našeho SDH, tedy modré a černé. Všichni pánové je obdivně sledovali a naopak holky z jiných sborů tiše záviděly. Nezáviděly určitě šaty samotné, ale soudržnost a přátelství našich týmů. Muži získali krásné 5. místo a od pomyslné „bedny“ je dělilo jen několik bodů. Všem ukázali, že příští rok budou útočit na umístění nejvyšší a my všichni doufáme, že se jim to podaří!

 

 

Nela Lupienská

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomenuté heslo